Polacy w Grecji: Żewłakow nie obronił tytułu, gol Saganowskiego

Panathinaikos Ateny w niedzielę pokonał u siebie Iraklis Saloniki w stosunku 2:0 i po raz 20. w swojej historii wywalczył mistrzostwo Grecji. Zielone Koniczynki przełamały więc pięcioletnią hegemonię Olympiakosu Pireus. W weekend swoją kolejną bramkę w Helladzie dla Atromitosu zdobył Marek Saganowski.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - jego zespół zagrał na wyjeździe ze Skodą Xanthi. Polski obrońca nie znalazł się w kadrze meczowej gości z powodu urazu kolana. Były defensor Wisły Kraków powinien dojść do pełni sił pod koniec kwietnia. W niedzielę klub Baszczyńskiego poniósł porażkę na wyjeździe w stosunku 1:2.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - pomocnik nie zagrał w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Levadiakosowi. Klub byłego zawodnika Legii Warszawa na boisku rywala wywalczył bezbramkowy remis.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w trakcie wyjazdowego meczu z Panioniosem Ateny. Goście odnieśli zwycięstwo 3:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik wystąpił w całym wyjazdowym spotkaniu ze Skodą Xanthi (1:2). W 43. minucie Luis Eduardo Brito posłał centrę w szesnastkę miejscowych. Do futbolówki dopadł nasz rodak, ale jego uderzenie głową nie było celne. W 52. minucie w podobnej sytuacji Saganowski ponownie nie był w stanie pokonać golkipera rywali. Polak w 85. minucie uderzeniem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Było to jego drugie trafienie dla Atromitosu w bieżącym sezonie ligowym.

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z PAOK-iem Saloniki. Napastnik wybiegł na murawę w wyjściowym składzie gości. Reprezentant Polski w 23. minucie przymierzył tuż zza pola karnego. Jednak strzał nie był celny. W 82. minucie Smolarek opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Sosin. Kavala w niedzielę doznała porażki w stosunku 0:1.

Łukasz Sosin (AO Kavala) - były piłkarz Wisły Kraków zagrał na wyjeździe przeciwko PAOK-owi Saloniki (0:1). Mecz rozpoczął on na ławce rezerwowych, aby w 82. minucie na murawie zastąpić Smolarka.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - Polak nie znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z AO Kavala (1:0). Obrońca w chwili obecnej leczy uraz kolana.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor po wyleczeniu urazu kolana wznowił już treningi, ale nie znalazł się on w kadrze meczowej na pojedynek przed własną publicznością z PAS Giannina. Jego klub wygrał 3:1.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - polski pomocnik nie zagrał przeciwko Atromitosowi (2:1). Nasz rodak w ostatnim czasie nie mógł normalnie trenować z powodu krwiaka na kostce prawej nogi.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - obrońca reprezentacji Polski wybiegł na boisko w wyjściowym składzie swojego klubu w wyjazdowym meczu przeciwko Panthrakikosowi Komotini. W 8. minucie gospodarze po centrze z rzutu wolnego mieli dobrą okazję. Jednak nasz rodak przeszkodził Vlasisowi Kazakisowi w dogodnej sytuacji. W 64. minucie spotkania Żewłakow ponownie stanął na wysokości zadania. Po dośrodkowaniu defensor odbił piłkę, zmieniając jej lot w ten sposób, że napastnik Steve Beleck nie był w stanie zamknąć skutecznie akcji. Olympiakos na boisku przeciwnika odniósł zwycięstwo 2:0. Żewłakow wystąpił w całym spotkaniu.