Anglia: Czterech Polaków na boisku

Czterech Polaków pojawiło się we wtorek na angielskich boiskach. Grzegorz Rasiak, Paweł Abbott, Wojciech Szczęsny oraz Artur Krysiak zagrali dla swoich zespołów.

Bartosz Zimkowski

W The Championship wystąpił jedynie Grzegorz Rasiak. Polak pojawił się na murawie w meczu Reading - Newcastle United (1:2) na ostatnie 11 minut.

W drugiej lidze angielskiej szansę gry od pierwszej minuty dostali Paweł Abbott oraz Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy bronił barw Oldham Athletic w wyjazdowym spotkaniu z MK Dons. Pojedynek zakończył się remisem 0:0, a trzy minuty przed końcem Abbott zszedł z boiska. Z kolei Szczęsny puścił dwa gole w wyjazdowym spotkaniu Brendford z Southend United.

Natomiast Artur Krysiak puścił w League Two jedną bramkę. Jego drużyna - Burton United zremisowała z Macclesfield Town 1:1.