FA Cup: Bramka Grzegorza Rasiaka!

<B>Grzegorz Rasiak</b> zdobył swojego ósmego gola w obecnym sezonie. Polak trafił do siatki Bury w meczu IV rundy FA Cup i Southampton awansowało do kolejnej rundy. Tymczasem amatorski zespół Havant & W'looville wygrywał na Anfield Road z Liverpool 2:1, ale ostatecznie przegrał 2:5.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym sobotnim meczu IV rundy FA Cup odbyło się bez niespodzianki i Middlesbrough pokonało na wyjeździe Mansfield 2:0. Już w siedemnastej minucie Dong-Gook Lee z bliska wpakował piłkę do siatki rywali. Tuż przed końcem po dośrodkowaniu George'a Boatenga do własnej bramki futbolówkę skierował Jake Buxton. Gospodarze mieli okazje do zdobycia honorowego gola, lecz tego dnia Mark Schwarzem zachował czyste konto.

Rasiak pojawił się w podstawowym składzie Southampton, a na ławce rezerwowych po miesiącu przerwy wrócił Marek Saganowski. Polak leczył w tym czasie kontuzję pachwiny. Od początku Święci zaczęli atakować bramkę Bury, które występuje zaledwie w League Two. Długo jednak nie udawało im się zdobyć bramki i dopiero w 71. minucie Andrew Surman znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali. 9 minut później było już 2:0 dla Świętych. Jednak dużo szczęścia miał strzelec gola... Grzegorz Rasiak. Polak zmarnował rzut karny, ale udało mu się dobić własny strzał i tym samym trafił do siatki rywali. Ostatecznie Southampton wygrało 2:0, a Rasiak zagrał cały mecz.

Niezwykłe emocje przeżyli kibice na Anfield Road. Liverpool podejmował amatorski zespół Havant & W'looville i eksperci kłócili się ile The Reds strzelą bramek rywalom. Tymczasem w 8. minucie to goście objęli prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Lucas, ale kilka minut później goście ponownie prowadzili! Do własnej siatki trafił nowy nabytek Liverpoolu - Skrtel. Tuż przed przerwą Yossi Benayoun doprowadził do wyrównania, a po przerwie reprezentant Izraela dwukrotnie zdobył bramkę. Swoje trafienie dołożył jeszcze Peter Crouch i The Reds wygrali 5:2.

W ciekawym meczu na Emirates Stadium Arsenal Londyn pokonał Newcastle United 3:0. W 51. minucie wynik spotkania otworzył Emmanuel Adebayor i była to setna bramka strzelona na Emirates Stadium przez Kanonierów. Adebayor jeszcze raz w kolejnych minutach pokonał bramkarza rywali, a zwycięstwo Arsenalu przypieczętował samobójczym strzałem Nicky Butt.

Chelsea Londyn w ostatnim sobotnim spotkaniu IV rundy FA Cup pokonała na JJB Stadium Wigan Athletic 2:1. Pierwszą bramkę w barwach The Blues zdobył Nicolas Anelka, a 8 minut przed końcem Shaun Wright-Phillips dołożył drugiego gola. W 53. minucie Chelsea objęła prowadzenie po tym jak piłkę z prawej strony dośrodkował Juliano Belletti, a celnym strzałem popisał się Nicolas Anelka. Po chwili mógł wyrównać Emile Heskey, jednak dobrze spisał się Petr Cech. W 82. minucie na 2:0 podwyższył Shaun Wright-Phillips trafiając do siatki The Latics ze środka pola karnego, a asystę tym razem zaliczył Anelka. Wigan nie odpuściło i w 87. minucie Jason Koumas zagrał do rezerwowego Antoine'a Sibierskiego, a Francuz strzałem w lewy górny róg zdobył gola. W doliczonym czasie gry mogło paść wyrównanie, jednak uderzenie Marcusa Benta trafiło w poprzeczkę. Ostatecznie Chelsea wygrała 2:1 i awansowała do V rundy.