Grad na Czarnych - relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań

Bramki Marcina Sobczaka oraz Jacka Magdzińskiego pozwoliły drużynie Zawiszy pokonać Czarnych Żagań 2:0. Głównym aktorem środowego spotkania były jednak warunki atmosferyczne.

Adrian Dudkiewicz

Czy ostatnia dwutygodniowa przerwa nie wpłynęła demobilizująco na podopiecznych Mariusza Kurasa? - Dzięki temu mogliśmy trenować nieco mocniej oraz wyleczyć swoje urazy - cieszył się Jacek Magdziński. To właśnie druga bramka zdobywa przez napastnika Zawiszy w końcówce pierwszej połowy ustawiła resztę spotkania. - Jacek ostatnio bardzo mocno się starał i zasłużył na wyjście w podstawowej jedenastce. Wcześniej bardziej kojarzyliśmy go z jokerem - mówił trener Mariusz Kuras.

Ale bydgoszczanom zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Zwłaszcza w pierwszej połowie zawodnicy Zbigniewa Smółki mocno pracowali w obronie, aby pod własną bramką nie dopuszczać do groźniejszych sytuacji. Mimo to gospodarze znaleźli sposób na defensywę rywali w 26. minucie. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki Czarnych wepchnął Marcin Sobczak.

W drugiej połowie głównym aktorem środowej potyczki były warunki atmosferyczne. W między czasie nad stadionem przeszła również potężna ulewa z gradobiciem, ale nie zmieniło to sytuacji na boisku. Ataki Czarnych były nieskuteczne, bo w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Andrzej Witan. Natomiast po drugiej stronie pełne ręce pracy miał Karol Buchla. - W kolejnych czterdziestu pięciu minutach mieliśmy znacznie więcej ciekawych sytuacji, bo bramki były dość szczęśliwe. Przed nami cykl bardzo ważnych spotkań, dlatego każdy trzy punkty są bardzo ważne - tłumaczył Mariusz Kuras.

Po zdymisjonowaniu prezesa Michała Glińskiego do normy wraca również sytuacja wokół klubu. Przed meczem fani oraz piłkarze minutą ciszy oraz odśpiewaniem hymnu narodowego uczcili pamięć ostatniej katastrofy w Smoleńsku. Ponadto na trybuny wrócił doping, a powrót do roli spikera umożliwiono Karolowi Tonderowi. - Życzę Zawiszy awansu - mówił trener Zbigniew Smółka. - Właśnie obok bydgoskiego klubu do pierwszej ligi powinno awansować Zagłębie, gdyż tylko zespoły z kibicami w wyższej klasie rozgrywkowej mają rację bytu.

Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań 2:0 (2:0)
1:0 - Sobczak 26'
2:0 - Magdziński 44'

Zawisza: Witan - Warczachowski, Łukaszewski, Dąbrowski, Stefańczyk, Maziarz, Batata, Magdziński, (68' Tarnowski), Kosmalski (80' Piętka), Sobczak, (84' Szal), Rybski(74' Podgórski).

Czarni: Buchla - Gajowy, Sudoł, Galuś, Piechowiak, Chrobot, Tracz, Wróbel, (65', Kazadi), Janus, (46' Hajdamowicz), Małecki, (86' Szczur), Mania.

Żółte kartki: Dąbrowski (Zawisza) oraz Chrobot (Czarni).

Sędzia: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn).

Widzów: 2500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!