Puchar Włoch: Zwycięstwo Udinese, Roma w finale

AS Roma w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch przegrała z Udinese Calcio 0:1, ale pomimo to awansowała do finału, który ma zostać rozegrany na stadionie Olimpico w Rzymie.

Adam Kiołbasa

Giallorossi starali się przede wszystkim obronić zaliczkę z pierwszego starcia i co najważniejsze osiągnęli swój cel. Chociaż Udinese starało się strzelić gola, to przez początkowe trzy kwadranse nie udało mu się ta sztuka.

Po zmianie stron Friuliani już zdecydowanie atakowali, ale na efekt kibicom przyszło czekać aż do 82. minuty, kiedy to trafił David Suarez. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Marco Cassetti, ale pomimo to Bianconeri nie zdołali już doprowadzić do dogrywki.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Roma wygrała 2:0, co oznacza, że po raz piąty w przeciągu ostatnich sześciu lat właśnie te ekipy powalczą o TIM CUP.

Udinese Calcio - AS Roma 1:0 (0:0)
1:0 - Sanchez 82'

Pierwszy mecz: 2:0 dla Romy; awans: Roma