Premier League: Chelsea mistrzem Anglii!

Chelsea Londyn została mistrzem Anglii! W ostatniej kolejce Premier League dała popis! Pokonała Wigan Athletic aż 8:0! Manchester United też zwyciężył, jednak The Blues na koniec sezonu 2009/2010 zgromadzili o jeden punkt więcej.

W tym artykule dowiesz się o:

Chelsea nie dała żadnych szans The Latics. Wygrała aż 8:0, niszcząc swoich rywali, którzy większość meczu grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem Gary Caldwell za faul we własnym polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Frank Lampard i już wtedy było wiadomo, że Chelsea będzie mistrzem.

W drugiej połowie londyńczycy grali już dla swoich kibiców. Wbili Wigan aż sześć bramek z czego sam Didier Drogba trzykrotnie skierował futbolówkę do siatki rywali. Dzięki temu pokonał Wayne'a Rooney'a w klasyfikacji najlepszych strzelców. Drogba skończył sezon z 29 trafieniami.

Chelsea przerwała hegemonię Manchesteru United, która trwała trzy lata. The Blues po raz czwarty zostali mistrzami Anglii (wcześniej 1955, 2005, 2006 rok).

Czerwone Diabły pokonały na Old Trafford Stoke City 4:0. Na ten mecz zdołał wyzdrowieć Rooney, ale bramki nie strzelił i jak to się już rzekło - koroną króla strzelców trafiła w ręce Drogby. Nawet na ławce rezerwowych Diabłów zabrakło Tomasza Kuszczaka.

Zagrał za to Łukasz Fabiański. Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium Fulham Londyn 4:0. Polak nie miał za dużo pracy, a w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę. Dla Fabiańskiego był to dziesiąty mecz w sezonie. Po raz drugi zachował czyste konto.

Kanonierzy dzięki zwycięstwu nad Fulham zapewnili sobie trzecie miejsce w Premier League i awans do Ligi Mistrzów bez konieczności startowania w eliminacjach. Jednak gdyby nawet przegrali, to i tak nie spadliby na czwartą lokatę. Tottenham Hotspur przegrał ze spadającym do The Championship Burnley 2:4, chociaż prowadził już 2:0.

Sezon z remisem zakończył Liverpool. The Reds nie potrafili poradzić sobie z Hull City, które pożegnało się z Premier League. Media spekulują czy był to ostatni mecz Rafaela Beniteza jako menedżera The Reds.

Kolejny sezon rozpocznie w trzeci weekend sierpnia.