PS: Jarka walczy z Górnikiem przed WG PZPN

Dawid Jarka zwrócił się do Wydziału Dyscypliny PZPN, aby ten rozpatrzył jego skargę na działaczy Górnika Zabrze. Zdaniem najlepszego strzelca 14-krotnego mistrza Polski, Górnik sfałszował jego kontrakt i nie ma w niej sumy odstępnego - czytamy na łamach Przeglądu Sportowego.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

W lecie Jarka wynegocjował nowy kontrakt, dzięki któremu miał dostawać 6 tysięcy złotych brutto na miesiąc plus premie za punkty i dodatkowy bonus za końcowy wynik. Znalazł się także według Jarki zapis o sumie odstępnego, ale działacze zaprzeczają o takiej klauzuli. To jest właśnie powodem sporu Jarki z Górnikiem. Jeśli PZPN uzna rację piłkarzowi, to wówczas jego kontrakt zostanie rozwiązany.

Co wtedy? - Jeśli stary kontrakt zostanie unieważniony to będę chciał podpisać nowy - mówi Jarka, któremu w rundzie jesiennej Ryszard Szuster, prezes Górnika obiecał także podwyżkę. - O nic nie będę się prosił, choć prezes faktycznie mówił o podwyżce. Mnie zależy jedynie na tym, żeby w kontrakcie pojawiła się suma odstępnego, taka jaką wynegocjowaliśmy z moim menedżerem w lecie. I chcę tylko tyle, nic więcej - zakończył Jarka.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×