FA Cup: Ronaldo dał przepustkę Diabłom

Dwa gole Cristiano Ronaldo przesądziły o zwycięstwie Manchesteru United nad Tottenhamem Hotspur 3:1 w spotkaniu IV rundy FA Cup. Jednak to Koguty prowadziły w tym meczu, ale ostatecznie przegrały i kończyły spotkanie w osłabieniu.

Bartosz Zimkowski

Obie drużyny rozpoczęły to prestiżowe spotkanie w najsilniejszych składach i na ławce rezerwowych Czerwonych Diabłów musiał usiąść Tomasz Kuszczak. Po kilku miesięcznej przerwie pojawił się na niej również Paul Scholes, który w drugiej połowie zmienił na placu boju Michaela Carricka. W 15. minucie dużo szczęścia mieli gospodarze, gdy strzał Dimitara Berbatova z linii bramkowej wybił Wayne Roooney. Czerwone Diabły już mniej szczęścia miały w kolejnych minutach. Tottenham objął prowadzenie w 24. minucie. Akcję prawą flanką przeprowadził Aaron Lennon, dośrodkował w pole karne, a tam najsprytniejszy był Robbie Keane pokonując z bliska Edwina Van der Sara. Podopieczni Sir Alexa Fergusona rzucili się do odrabiania strat i udało im się to jeszcze przed przerwą. Ryan Giggs dograł piłkę do Carlosa Teveza, a Argentyńczyk zdobył swojego trzynastego gola w sezonie.

Po przerwie nadal atakowali mistrzowie Anglii. W 69. minucie strzał Rooney'a we własnym polu karnym zatrzymał ręką Michael Dawson. Arbiter meczu nie miał wątpliwości. Rzut karny dla Man Utd i czerwona kartka dla zawodnika gości. Do futbolówki podszedł Cristiano Ronaldo i pokonał Radka Cerny'ego. Tottenham mimo iż grał w osłabieniu to wprowadził trzeciego napastnika - Jermaine'a Defoe. Manewr ten mógł przynieść zamierzony skutek w 85. minucie, jednak strzał Berbatova trafił w słupek. Dla Bułgara jest to już trzeci mecz z rzędu, kiedy trafia w słupek bądź poprzeczkę. Tuż przed zakończeniem spotkania Ronaldo wykorzystał błąd Cerny'ego i zdobył gola na 3:1. Man Utd wygrał i awansował do V rundy, gdzie wkrótce pozna rywala.

Tymczasem w innym spotkaniu IV rundy FA Cup, które zostało rozegrane w niedzielę odbyło się bez niespodzianki. Drugoligowe Cardiff City wygrało na wyjeździe z czwartym zespołem League Two (odpowiednik polskiej IV ligi - przy.red.) 2:1 i także zagwarantowało sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek.

W ostatnim meczu IV rundy FA Cup Sheffield United pokonało na własnym stadionie Manchester City 2:1. Szable już w pierwszej połowie zapewniły sobie triumf zdobywając dwa gole. Niespodziewanie w żadnym spotkaniu czwartej rundy FA Cup nie padł remis, co oznacza, że tym razem odbędzie się bez powtórek.

2:1 - Sturridge 48'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)