Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sobota w II lidze gr. zachodniej: Elana testuje, kolejne kluby z licencjami

Kilku nowych piłkarzy przebywa na testach w Elanie Toruń. W większości są to zawodnicy wywodzący się z regionu. Z kolei nowego trenera będą mieć zawodnicy Polonii Słubice.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Na testach w Toruniu przebywa kilku graczy z pobliskich klubów. Są to: Łukasz Ślifirczyk, Marcin Krzywicki, Paweł Mądrzejewski (wszyscy Unia Janikowo), Marcin Skonieczka, Paweł Kanik (obaj Victoria Koronowo), a także Krzysztof Łożyński, Mariusz Barlik i Mateusz Zaremski. - Poszukuję napastników i graczy ofensywnych. Rozmawiałem z przyszłym prezesem i ustaliliśmy, że ja zajmę się funkcjonowaniem drużyny, a zarząd całą organizacją klubu - mówi na łamach Nowości trener Dariusz Durda.

Z toruńskiej drużyny może odejść bramkostrzelny Łukasz Grube, którego w swoich szeregach widzą działacze GKS Bełchatów.

Tradycyjnie jak co pół roku sporo zmian szykuje się w Polonii Słubice. Przygranicznego klubu na pewno nie będzie prowadził trener Tomasz Wichniarek. Jego obowiązki przejmie od poniedziałku asystent - Krzysztof Sobieszczuk. Właśnie na początku przyszłego tygodnia piłkarze Polonii wznowią treningi.

Z kolei jeszcze w piątek obradowała komisja ds. licencji II ligi. Stosowne dokumenty otrzymały Tur Turek, Chojniczanka Chojnice i GKS Tychy. Ten ostatni będzie miał jednak nadzór infrastrukturalny. Licencji nie dostały: Elana Toruń, Jarota Jarocin, Polonia Słubice i Miedź Legnica. Wszystkim klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania ostatniej decyzji.

Wybrano także nowy zarząd Tura Turek. Walne zebranie przyjęło rezygnację Dariusza Kałużnego i Macieja Kubickiego. W tajnych obradach uznano, że powyższe gremium będzie działało w pięcioosobowej grupie. Weszli do niej: Andrzej Izydorczyk, Stanisław Latuszewski, Marek Jacek, Sławomir Kurzawa i Zenon Jarzębski.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
mksturturek.pl / nowosci.pl /polonia.slubice.pl / PZPN

Komentarze (2):

 • Mateo Zgłoś komentarz
  Kubik chyba nie jesteś na bieżąco z sytuacją w toruńskiej Elanie. obecnie jest to Sportowa Spółka Akcyjna. Udziałowiec to miasto plus 2 pozyskanych sponsorów. Długi klubu zostały
  Czytaj całość
  przejęte przez miasto Toruń. Czyli wychodzimy z marazmu, pomału do celu. Pozdrawiam Mateo
  • kubik Zgłoś komentarz
   W toruniu nie ma pieniedzy na piłke, klub tonie w długach!!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×