Stalowa Wola będzie miała nowy stadion

Od kilkunastu lat w Stalowej Woli mówiono o potrzebie budowy nowego stadionu. Władze co kadencje obiecywały przebudowę istniejącego obiektu. Teraz jednak obietnice zostaną spełnione. Tyle tylko, że obecnie zamiast przystępować do pierwszego etapu można byłoby kończyć drugi.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

W 2008 roku miał rozpocząć się remont stadionu. Na przeszkodzie stanęły jednak problemy administracyjne. Później brakowało pieniędzy i z roku na roku przekładano decyzję o rozpoczęciu modernizacji stadionu. W końcu jednak w tym roku ruszy budowa nowego obiektu w Stalowej Woli. - We wtorek podpisałem powołanie komisji przetargowej. Za parę dni ukaże się informacja dotycząca przetargu. Jestem dobrej myśli i wierzę, że niebawem to wszystko ruszy. Na jesieni powinny pojawić się jakieś maszyny. Pieniądze na inwestycje są już właściwie zabezpieczone. Zmian już żadnych nie będzie gdyż wiąże się to z kosztami, a po drugie projekt i kosztorys są już zamknięte - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli Andrzej Chmielewski.

Pierwszy etap prac będzie polegał na wyburzeniu całej trybuny od ulicy Hutniczej i w ciągu roku wybudowanie całkowicie nowej części stadionu. - Wszystko zostanie rozebrane i powstanie całkiem nowa trybuna. Pierwsze projekty przewidywały, że ta część stadionu zostanie zachowana i powstanie tylko zadaszenie. Ostatecznie po pewnych zmianach zdecydowano o wyburzeniu i budowie nowej trybuny. Harmonogram prac przewiduje, że jesienią 2011 roku zostanie zakończona budowa, która ma kosztować 3 miliony złotych - dodał dyrektor MOSiR.

Całość prac nad nowym stadionem w hutniczym mieście ma trwać 5 lat. O ile trybuna od strony ulicy Hutniczej i sektory za bramkami powstaną w przeciągu dwóch lat, to ostatnia główna część stadionu będzie modernizowana znacznie dłużej. - Generalnie stadion ma mieć ponad 10000 miejsc. Dla gości będzie 5 proc. miejsc czyli około 500. Policja pozytywnie wypowiedziała się o bezpieczeństwie nowego obiektu. W przyszłym roku ruszymy z trybunami bocznymi. Zapewne zazębią się terminy i z użytkowania zostanie wyłączona otwarta część obiektu. Będziemy mieli zapewne pewien problem organizacyjny w zakresie rozgrywek ligowych, ale uważam, że uda nam się to jakoś pogodzić - zakończył Andrzej Chmielewski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×