Stalówka z licencją czy bez?

Komisja do spraw licencji działająca przy Polskim Związku Piłki Nożnej nie przyznała podczas sobotniego posiedzenia licencji nowo powstałej spółce na grę drużyny Stali w drugiej lidze w sezonie 2010/2011.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Powodem odmowy przyznania licencji jest brak zaświadczenia o braku zadłużenia wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Problem nie dotyczy jednak nowej spółki a stowarzyszenia, od którego przejmuje ona klub w rozgrywkach ligowych. - My jako spółka złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty. W związku powiedziano nam, że potrzeba jeszcze zaświadczenia o braku zaległości wobec ZUS ze strony stowarzyszenia. Zapewne chcą się ubezpieczyć, żeby później nie było żadnych problemów, że nie ma kto odpowiadać - powiedział portalowi SportoweFakty.pl prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola Grzegorz Zając.

W poniedziałek w siedzibie klubu z Podkarpacia trwało gorączkowe załatwianie sprawy związanej z zaświadczeniem. - Mamy już potrzebny dokument i będziemy wysyłali to faxem do Warszawy. Wierzymy, że to wystarczy do uzyskania licencji. Tego od nas oczekiwali więc powinno być dobrze - dodał prezes Stali. Wszystko powinno być więc jasne najpóźniej jutro.

W poniedziałek o godzinie 17.00 Stalowcy rozpoczną trening w nowym tygodniu. Na zajęciach powinni pojawić się nowi piłkarze, których klub z Podkarpacia będzie chciał sprawdzić. Zielono-czarni poszukują zawodników, którzy będą stanowić o sile ekipy z hutniczego miasta. Jak na razie kadra Stalówki nie prezentuje się okazale. Znaczną część drużyny stanowią młodzi gracze, którzy dopiero zdobywają doświadczenie. - Dużo jest młodych graczy i jestem zbudowany ich postawą. Dla nich gra będzie dużym wyzwaniem. Chłopcy mocno angażują się w treningach i nie odpuszczają starszym i doświadczonym piłkarzom. Optymistycznie to wygląda. Cały czas szukamy jednak graczy do pierwszej jedenastki, którzy będą odgrywali kluczowe role - powiedział szkoleniowiec zielono-czarnych Sławomir Adamus.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×