Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Trzej zawodnicy Górnika blisko Radzionkowa

Ruch Radzionków po awansie do pierwszej ligi szuka wzmocnień. Niewykluczone, że już niebawem szeregi Cidrów wzmocnią trzej zawodnicy Górnika. Zabrzański klub chętnie wypożyczyłby do zespołu beniaminka zaplecza ekstraklasy Kamila Szymurę i Dawida Gajewskiego. Z kolei w Radzionkowie chciałby zostać na dłużej wypożyczony na rundę wiosenną z Górnika do Ruchu Dawid Jarka.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Po powrocie do pierwszej ligi Ruch Radzionków zamiast się wzmocnić znacznie się osłabił. Karierę zakończył jeden z głównych budowniczych awansu, Adam Kompała, a inny z liderów zespołu, Piotr Gierczak zdecydował się na transfer do Górnika Zabrze. Działacze klubu z Radzionkowa nie zasypiali jednak gruszek w popiele i rozpoczęli poszukiwania zawodników, którzy byliby w stanie w przyszłym sezonie pomóc Ruchowi w utrzymaniu na zapleczu ekstraklasy.

Bliski porozumienia z Cidrami był napastnik Legii, Marcin Mięciel, ale ostatecznie 35-latek wybrał ofertę ŁKS-u Łódź. Podobnie wyglądała sprawa z Przemysławem Pitrym, który zamiast do Radzionkowa trafił do Gieksy. Na tym jednak transferowych krachów w drużynie beniaminka pierwszej ligi koniec. Nieco ponad tydzień temu treningi z Ruchem rozpoczęli obrońca Kamil Szymura i skrzydłowy Dawid Gajewski, zawodnicy Górnika, dla których trener Adam Nawałka nie widział miejsca w kadrze pierwszej drużyny.

Młodzi gracze zaprezentowali się na tyle korzystnie, że trener Rafał Górak postanowił ściągnąć ich do swojej drużyny. Sytuacja jest o tyle komfortowa, że działacze Górnika są skłonni wypożyczyć swoich zawodników i wszystko wskazuje na to, że zarówno Szymura jak i Gajewski w przyszłym sezonie będą występować w żółto-czarnych barwach. Na tym jednak nie koniec zabrzańskiego zaciągu Cidrów. W rundzie wiosennej barw Ruchu bronił bowiem inny zawodnik Górnika, Dawid Jarka, który był z Zabrza do Radzionkowa wypożyczony do końca sezonu.

Na wiosnę 23-letni napastnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony strzelając pięć bramek w jedenastu występach. Po zakończeniu wypożyczenia obie strony były skore do dalszej współpracy i wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w dwóch wcześniejszych przypadkach działacze Górnika i Ruchu osiągną porozumienie i Jarka w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentował barwy drużyny ze stadionu przy Narutowicza.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×