Śląsk gromi w sparingu aż 8:0!

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali swój pierwszy sparing w letniej przerwie między rozgrywkami. Rywali z Gelb Weiss Goerlitz rozgromili aż 8:0! Wrocławianie zakończyli już zgrupowanie w Niemczech.

W tym artykule dowiesz się o:

W końcu zawodnicy Śląska Wrocław uradowali swoich sympatyków. Dotychczasowe mecze wrocławian nie przebiegały po myśli kibiców Śląska. Dwa zakończyły się porażką drużyny prowadzonej przez Ryszarda Tarasiewicza, a w jednym zielono-biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali.

Piłkarze Śląska nie zdobywali bramek, ale jak już zaczęli strzelać to ośmiokrotnie trafili do siatki rywala. W niedzielnym sparingu gole strzelili wszyscy nowo pozyskani zawodnicy. Na listę strzelców wpisał się i Waldemar Sobota, i Łukasz Gikiewicz oraz Cristian Omar Diaz. Swoją bramkę zdobył cały czas trenujący ze Śląskiem Przemysław Kaźmierczak.

Spotkanie z Gelb Weiss Goerlitz zaczęło się po myśli zawodników ze stolicy Dolnego Śląska. Już w pierwszej minucie wynik pojedynku otworzył Sobota. Po kwadransie gry było już 3:0. Piłkarze Tarasiewicza mieli ogromną przewagę i kolejne gole wydawały się być kwestią czasu. Tak też się stało, bowiem dwie bramki niebawem dorzucił dwukrotny król strzelców ligi boliwijskiej - Diaz.

W przerwie trener Tarasiewicz wymienił praktycznie całą jedenastkę. Na boisku pozostał jedynie Antoni Łukasiewicz. Nie przeszkodziło to zielono-biało-czerwonym w zdobyciu kolejnych goli, a dokładnie trzech. Swoje pierwsze bramki dla nowego zespołu, tak jak wcześniej uczynili to Sobota i Diaz, zdobył Łukasz Gikiewicz. Do siatki rywala trafił także występujący w poprzednim sezonie w Młodej Ekstraklasie Jakub Więzik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Śląska Wrocław 8:0.

Był to ostatni sparing Śląska podczas pierwszego letniego zgrupowania. Teraz wrocławianie wracają do domu. Przed nimi jeszcze kolejny obóz, który tym razem odbędzie się w Chorwacji.

Śląsk Wrocław - Gelb Weiss Goerlitz 8:0 (5:0)

8:0 - Więzik 76'

Śląsk Wrocław I połowa: Kelemen - Celeban, Łukasiewicz, Fojut, Spahić - Gancarczyk, Kaźmierczak, Mila, Sobota - Diaz, Sotirović.

Śląsk Wrocław II połowa: Kaczmarek - Socha, Pawelec, Łukasiewicz, Szuszkiewicz - Szewczuk, Ulatowski, Dudek, Ćwielong - Gikiewicz, Więzik.

Gelb Weiss Goerlitz: Patzold - Garbe, Nowak, Grundmann, Potyszka, Handschuh (23' Vollreitch), Pietsch, Schneider, Jaworski, Hilscher, Latsch.