Remis Stalówki ze Stalą Rzeszów w meczu sparingowym

Piłkarze Stali Stalowa Wola w pierwszym meczu kontrolnym bezbramkowo zremisowali na własnym boisku ze Stalą Rzeszów. Trenerzy obu ekip w tym pojedynku testowali kilku zawodników.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Spotkanie pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Stalą Rzeszów rozpoczęło się kilka minut po 12. Od początku inicjatywę mieli podopieczni Sławomira Adamusa. W pierwszych kilkunastu minutach zielono-czarni zmarnowali kilka dogodnych okazji bramkowych. Stalowcy zdecydowanie przeważali, a goście z Rzeszowa nie potrafili wyprowadzić dobrej akcji. Pod koniec pierwszej polowy Kamil Gęśla zdobył bramkę, ale sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Po zmianie stron i składów obraz gry znacznie się zmienił. Rezerwowi gracze Stalówki nie byli już w stanie zagrozić bramce drużyny z Rzeszowa. Goście również nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji, mimo że osiągnęli nieznaczną przewagę.

W drużynie gospodarzy pojawiło się kilku testowanych zawodników. W pierwszej jedenastce z nowych twarzy pojawili się Mateusz Pławiak z ME Polonii Warszawa i Aleksiej Panas były gracz Wołynia Łuck. Grali także testowani wcześniej Rafał Pydych z Partyzanta Targowiska i Rafał Turczyn z Resovii Rzeszów. - Turczyn jest już z nami praktycznie dogadany - mówił po zawodach szkoleniowiec Stalowców. W drugiej części meczu na placu gry pojawili się testowani Krystian Pydych z Partyzanta Targowiska, Bartosz Zyguła z Gwarka Zabrze oraz juniorzy Stalówki Przemysław Bednarz i Rafał Walczyk.

Szkoleniowiec rzeszowskiej Stali Andrzej Szymański na murawie sprawdzał również kilku graczy. W meczu przeciwko Stalówce zagrali Gientijan Haxhijaj z Garbarni Kraków, Serb Andreja Prokić, junior Krzysztof Weres oraz były stoper zielono-czarnych Jacek Maciorowski. - Na razie trwają rozmowy i nie wiem jak się one zakończą - powiedział Maciorowski po zakończeniu potyczki.

Opiekun spadkowicza z pierwszej ligi był zadowolony z pierwszego pojedynku kontrolnego przed rozgrywkami w drugiej lidze. Stwierdził również, że potrzebny jest mu bardzo zawodnik do środka pola a także bezwzględnie drugi bramkarz, gdyż ze Stalą pożegnał się Stanisław Wierzgacz. - Jestem zadowolony ze sparingu. Pojawiło się kilku graczy, którzy aspirują do gry w Stali. Część z nich potwierdziła swoją przydatność do drużyny, część może mniej. Nadal będziemy szukać nowych zawodników. Za kilkanaście dni zaczynamy rozgrywki ligowe i czasu na poustawianie zespołu jest coraz mniej. Można będzie jeszcze przez dwa tygodnie coś zrobić dzięki przesunięciu ligi o tydzień czasu - powiedział po meczu sparingowym trener Stalówki Sławomir Adamus.

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 0:0

Stal Stalowa Wola: Furtak - Pławiak, Kusiak, Wieprzęć, Rafał Pydych, Piątkowski, Hojarecki, Panas, Turczyn, Radawiec, Gęśla. Ponadto w drugiej połowie grali: Gilar, Paprocki, Uwakwe, Drozd, Krystian Pydych, Stręciwilk, Tabaka, Zyguła, Walczyk, Bednarz.

Stal Rzeszów: Lewandowski - Solecki, Duda, Maciorowski, Lebioda, Kiema, Orzechowski, Krauze, Wójcik, Fabianowski, Jędryas. Ponadto w drugiej połowie grali: Wietecha, Weres, Rzucidło, Haxhijaj, Kloc, Jakubowski, Prokić, Wolański, Gryboś.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×