LM: Wyniki spotkań 2. rundy eliminacji. Kolejorz zagra ze Spartą Praga

Poznaliśmy 17 zespołów, które wywalczyły awans do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski, Lech Poznań po istnym horrorze, zakończonym dopiero w rzutach karnych uporał się z Interem Baku i w kolejnej fazie zmierzy się z mistrzem Czech, Spartą Praga.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrzowie Azerbejdżanu w regulaminowym czasie zdołali odrobić straty sprzed tygodnia dzięki bramce zdobytej przez Girtsa Karslonsa. Kolejorzowi nie pomagało szczęście - podopieczni Jacka Zielińskiego obstrzeliwali bramkę rywali, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki.

Jakby mało emocji było w regulaminowym czasie gry i półgodzinnej dogrywce, to konkurs "11" trwał aż przez 11 serii! Egzekutorem rzutu karnego na wagę awansu do 3. rundy był Krzysztof Kotorowski, który wcześniej obronił dwa strzały rywali, a w decydującym momencie sparował uderzenie bramkarza Interu, Giorgi Lomaii.

Dwumecz z udziałem mistrza Polski był jedynym w tej fazie, w którym zespół awansujący do kolejnej rundy został rozstrzygnięty dopiero w konkursie rzutów karnych. Blisko tego było również w Helsinkach, gdzie HJK grało z FK Ekranas. Finom udało się odrobić straty z pierwszego spotkania, a kiedy dogrywka zmierzała już do końca, Andrius Sidlauskas wpakował piłkę do własnej siatki.

Rywalem Kolejorza będzie mistrz Czech, Sparta Praga, która w rewanżowym spotkaniu z łotewskim Metalurgskiem Lipawa dopełniła formalności i do wyjazdowego zwycięstwa 3:0, dołożyła wygraną 2:0. Pierwszy mecz 3. rundy eliminacyjnej rozegrany zostanie 27 lipca na Generali Arena w Pradze. Rewanż odbędzie się 4 sierpnia przy Bułgarskiej w Poznaniu.

Arbitrem głównym spotkania rozgrywanego w Erewaniu pomiędzy miejscowym FC Pyunik i Partizanem Belgrad był Marcin Borski. Mecz prowadzony przez polskiego sędziego zakończył się wygraną 1:0 mistrza Serbii, a zwycięskiego gola zdobył w 4. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Cleo, którego drużyna awansowała dalej.

Jedynym zespołem, któremu udało się odrobić straty sprzed tygodnia, był mistrz Słowacji, MSK Żylina, który po porażce 0:1 w pierwszym meczu z maltańskim Birkirkara FC, przed własną publicznością wygrał 3:0.

Pierwsze spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów rozegrane zostaną w dniach 27-28 lipca oraz 3-4 sierpnia.