Widzew zremisował bezbramkowo z NEC Nijmegen

W swoim szóstym meczu sparingowym, który został rozegrany w Düren, drużyna łódzkiego Widzewa zremisowała z holenderskim NEC Nijmegen 0:0 i dzięki temu podtrzymała passę spotkań kontrolnych bez porażki - donosi oficjalna strona klubu widzew.pl. Klub Eredivisie był jak do tej pory najmocniejszym przeciwnikiem na papierze drużyny z al. Piłsudskiego podczas przygotowań do nadchodzącego sezonu.

Bartosz Koczorowicz

Pierwsza połowa spotkania upłynęła w spokojnym tempie. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, przez co odnotowano niewiele ciekawych sytuacji. Niewątpliwie jednak do takich zaliczyć można akcję z 35. minuty, kiedy to wykonujący rzut wolny Adrian Budka wyłożył piłkę Darvydasowi Sernasowi, a ten strzelił na bramkę Holendrów. Bramkarz NEC pewnie interweniował łapiąc futbolówkę. Pięć minut później Litwin po raz kolejny uderzył w kierunku bramki. Niestety napastnik Widzewa po dośrodkowaniu Paula Grischoka posłał piłkę głową obok słupka.

Na początku drugiej połowy spotkania trener Andrzej Kretek dokonał dwóch zmian w składzie. W miejsce Adriana Budki pojawił się Piotr Grzelczak, natomiast za Mindaugasa Panki na boisko wbiegł Velibor Durić. Obraz meczu jednak uległ niewielkiej zmianie, gdyż obie drużyny prowadziły grę w środku pola, podobnie jak w pierwszej odsłonie spotkania. W 62. minucie Wojciech Szymanek zażegnał niebezpieczeństwo wybijając dośrodkowanie piłkarzy NEC. Piłka trafiła do Dudu, który pomknął lewym skrzydłem w kierunku bramki Holendrów. Niestety jego dośrodkowania nie zdołał zamknąć Sernas. Po tej akcji w miejsce Piotra Kuklisa pojawił się Przemysław Oziębała. Widzewiacy śmielej ruszyli do ataku. W 67. minucie meczu Grzelczak posłał piłkę głową ponad bramką NEC. Sześć minut później Durić postanowił sprawdzić umiejętności bramkarza rywali oddając mocny strzał zza pola karnego. Golkiper NEC spisał się jednak bez zarzutu piąstkując piłkę na rzut rożny. Najgroźniejszą akcję i zarazem ostatnią piłkarze Widzewa przeprowadzili w 89. minucie spotkania. Grzelczak dośrodkował w pole karne, gdzie futbolówkę otrzymał Sernas. Napastnik Czerwonej Armii uderzył groźnie, ale niestety również niecelnie. Po tej akcji sędzia zakończył zawody i obie drużyny zeszły do szatni po bezbramkowym remisie.

Podczas tegorocznych przygotowań do sezonu Widzew nie przegrał jeszcze spotkania sparingowego. W dotychczasowych meczach łodzianie pokonali Chojniczankę Chojnice 3:1, GKS Bełchatów 4:2, MSV Duisburg 2:0 oraz FSV Frankfurt 3:2. Jest to drugi remis podopiecznych trenera Kretka w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej widzewiacy zremisowali także bezbramkowo z Legią Warszawa.

NEC Nijmegen - Widzew Łódź 0:0