Kolejne sparingowe zwycięstwo Palermo, 33 minuty Glika

W sobotnim meczu kontrolnym, przygotowujące się do rywalizacji w Serie A i Lidze Europy, US Palermo pokonało 3:1 serbski FK Rad Belgrad. 22-letni reprezentant Polski, Kamil Glik pojawił się na placu gry w 57 minucie tego spotkania, zastąpił na boisku Włocha Cesare Bovo.

Agnieszka Kiołbasa

Szkoleniowiec Sycylijczyków, Delio Rossi w wyjściowej jedenastce postawił na duet stoperów: Dorin Goian - Cesare Bovo. Palermo do przerwy po bramkach Hernandeza prowadziło z przedstawicielem serbskiej Super Ligi 3:0. W drugiej połowie tej konfrontacji na murawie pojawił się sprowadzony tego lata z Piasta Gliwice, Kamil Glik. Polak zagrał 33 minuty. W tej części gry Różowi stracili bramkę. Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji na listę strzelców wpisał się Luka Milivojević.

US Palermo - FK Rad Belgrad 3:1 (3:0)
1:0 - Hernandez 27'
2:0 - Hernandez 33'
3:0 - Hernandez 37'
3:1 - Milivojević 80'

Skład Palermo: Sirigu (73' Benussi), Cassani (73' Darmian), Goian, Bovo (57' Glik), Balzaretti (66' Garcia), Migliaccio (73' Kasami), Liverani (46' Guana), Nocerino (84' Acquah), Pastore, Hernandez (82' Nappello), Maccarone (73' Succi).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)