Udany test Borussii z Polakami w składzie, bramka Lewandowskiego!

W prestiżowym spotkaniu kontrolnym piłkarze Borussii pokonali w Dortmundzie 3:1 Manchester City. Ambitnie zagrał Jakub Błaszczykowski, a udaną zmianę, uwieńczoną zdobyciem gola w debiucie na Signal Iduna Park, dał w przerwie Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz

Spotkanie, do którego w Dortmundzie przywiązywano dużą wagę, na szpicy od 1. minuty zaczął Lucas Barrios, podczas gdy Robert Lewandowski nieco nieoczekiwanie zajął miejsce na ławce rezerwowych. Innego z Polaków, Łukasza Piszczka, zabrakło natomiast z powodu kontuzji. Anglicy z kolei do Zagłębia Ruhry przybyli w niemal najsilniejszym zestawieniu z Emmanuelem Adebayorem i Yayą Toure.

Pojedynek rozpoczął się wymarzenie dla gospodarzy, bowiem już w 9. minucie rzut karny wykorzystał. Niedługo później jednak Romanowi Weidenfellerowi szans nie dał Brazylijczyk Jo. W kolejnych minutach niezwykle aktywny, ambitny i obecny na niemal każdym centymetrze murawy był, kreując wiele akcji Borussii, Jakub Błaszczykowski. Po zmianie stron gola strzelił jednak jego konkurent do miejsca w składzie - Japończyk Shinji Kagawa po podaniu Mario Goetze. Wcześniej, bo w 44. minucie kolejną "jedenastkę" egzekwował Barrios, ale tym razem doskonale spisał się w bramce "Citizens" Joe Hart.

Od 46. minuty fani Borussii oglądać mogli Lewandowskiego. Początkowo Polak nie spisywał się najlepiej, jednak 9 minut przed końcem spotkania zachował się rewelacyjnie. Zapoczątkował akcję podaniem do Goetze, który precyzyjnym podaniem obsłużył "Lewego" i ten bez trudu zmusił do kapitulacji Shay'a Given'a. Były napastnik Lecha Poznań znakomicie przywitał się więc z grupą 31 tysięcy kibiców zgromadzonych na Signal Iduna Park, którzy głośno i wyraźnie wykrzyczeli nazwisko Lewandowskiego, gdy spiker przeczytał jego imię po zdobytej bramce.

Borussia Dortmund - Manchester City 3:1 (1:1)
1:0 - Barrios 9' (k.)