Trofeo TIM: Inter, Milan i Juventus walczą o triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trofeo TIM to coroczny turniej, który jest rozgrywany przed rozpoczęciem sezonu. Nieprzerwanie od 2001 roku o triumf walczą zawsze trzy najbardziej utytułowane kluby we Włoszech, a mowa tu o: Juventusie Turyn, AC Milanie i Interze Mediolan.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak do tej pory najwięcej, bo aż pięć razy triumfowali Nerazzurri, Rossoneri trzykrotnie mogli wznieść to trofeum ku niebiosom, a Stara Dama tylko raz. Obrońcą trofeum jest Juve, które pomimo zupełnie nieudanego poprzedniego sezonu jeszcze przed jego startem prezentowało się bardzo dobrze.

Turniej trzykrotnie był rozgrywany w Trieste i Mediolanie, a po razie w Ankonie, Turynie oraz Pescarze. Tym razem zostanie rozegrany w Bari.

Przed rokiem najlepszym zawodnikiem Trofeo TIM został wybrany Brazylijczyk Amauri, który najpierw strzelił dla Juventusu gola na 1:1 w starciu z Interem, co ostatecznie umożliwiło wygrać Bianconerim po serii rzutów karnych, a następnie w konfrontacji z Milanem zdobył dla swojego klubu jednego z dwóch goli. W trzecim pojedynku Nerazzurri ograli Rossonerich 1:0.

W turnieju rozgrywane są trzy mecze, każdy trwa po 45 minut (połowa 22,5 minuty). W przypadku remisu przeprowadzana jest seria rzutów karnych. Za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry klub otrzymuje trzy oczka, triumf po rzutach karnych oznacza dwa punkty, porażka w jedenastkach jeden, a porażka w regulaminowym czasie gry zero.

W przypadku takiej samej liczby punktów o końcowym sukcesie decyduje wynik bezpośredniego meczu.

Z drużyn, które wezmą udział w turnieju o trofeum TIM jako jedyny sezon zdążył rozpocząć Juventus. Jego faworytem nie jest jednak obrońca trofeum, tylko mediolański Inter, który w poprzednim sezonie wygrał Scudetto, Puchar Włoch oraz Ligę Mistrzów.

W pierwszym starciu Juve zagra z zespołem czarno-niebieskich, następnie Milan zmierzy się z zespołem który przegra to spotkanie, a na zakończenie Rossoneri podejmą zwycięzcę tamtej rywalizacji.