Puchar Niemiec: Niewielki udział Polaków w zwycięstwie Borussii

45 minut rozegrał Jakub Błaszczykowski, a 34 Robert Lewandowski w wygranym 3:0 przez Borussię Dortmund spotkaniu 1. rundy Pucharu Niemiec z III-ligowym Wacker Burghausen. Aż 11 goli rywalowi zaaplikował natomiast Bayer Leverkusen!

Konrad Kostorz

"Borussen" nie zawiedli oczekiwań fanów i już po kwadransie byli pewni zwycięstwa. Akcję zakończoną bramką Lucasa Barriosa w 4. minucie rozpoczął Jakub Błaszczykowski. W przerwie aktywnego i kreatywnego Polaka zmienił Mario Goetze, wielka nadzieja niemieckiej piłki. W 56. minucie z kolei do gry wkroczył Robert Lewandowski, ale, podobnie jak w środowym spotkaniu reprezentacji z Kamerunem, niczym pozytywnym się nie wyróżnił. Powracający do treningów po kontuzji Łukasz Piszczek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Zaskakiwać mogą rozmiary zwycięstwa Bayeru Leverkusen, ale przeciwnicy "Aptekarzy" na co dzień występują jedynie w V lidze. Największą niespodzianką jest natomiast porażka beniaminka 1. Bundesligi St. Pauli, który świetnie radził sobie w przedsezonowych sparingach, z IV-ligowcem z Chemnitz.

W 74. minucie w Werderze Brema na boisku pojawił urodzony w Gliwicach Sebastian Boenisch, wciąż mogący występować w reprezentacji Polski. W zespole czerwono-białych z Ahlen 56 minut rozegrał natomiast 21-letni Marcus Piossek. Utalentowany pomocnik urodzony w Niemczech ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Wyniki sobotnich spotkań I rundy Pucharu Niemiec:

Wacker Burghausen - Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
0:1 - Barrios 4'
0:2 - Subotić 13'
0:3 - Grosskreutz 48'

Rot-Weiss Ahlen - Werder Brema 0:4 (0:1)

0:2 - Friend 74'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)