Rywale Lecha do raportu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W ostatnich dniach rywale Lecha grali swoje mecze w lidze austriackiej, angielskiej i włoskiej. Wszyscy rywale Kolejorza przegrali swoje spotkania i wszystkie zakończyły się porażką 0:1. Jednak lepiej nie spisał się też Lech, przegrywając swój mecz ligowy z Jagiellonią Białystok 0:2.

W meczu szóstej kolejki austriackiej Bundesligi Red Bull Salzburg grał na wyjeździe na Pappelstadion z SV Matersburg. Jedyną bramkę spotkania zdobył Seidl już w 8. minucie. Mimo wysiłków podopiecznym Huuba Stevensa nie udało się odrobić jednobramkowej straty. To było pierwsze zwycięstwo drużyny z Mattersburga w tym sezonie. FC Salzburg po czterech kolejkach zajmuje 8. miejsce z czteroma punktami, tracąc aż 11 punktów do lidera, SV Josko Ried.

SV Mattersburg - FC Salzburg 1:0 (1:0)

1:0 - Seidl 8`

FC Salzburg: Tremmel - Mendes da Silva, Afolabi, Schiemer, Sekagya - Pokrivač (65`Boghossian), Jantscher, Švento, Leitgeb (77`Alan) - Wallner (55`Hierländer), Zárate

W ten weekend nastąpiła inauguracja włoskiej Serie A. W sobotę klub oficjalnie poinformował, że David Trezeguet nie jest już piłkarzem Starej Damy, mimo że kontrakt obowiązywał do 2012 roku. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron. We włoskim gigancie nie płaczą po tym zawodniku, ponieważ przed sezonem wydano blisko 60 milionów euro na nowych piłkarzy. Wśród nich są: Milos Krasic z CSKA Moskwa, Alberto Aquilliani i Fabio Quagliarella. W swoim pierwszym meczu Juventus zmierzył się z Bari na wyjeździe. Nie była to szczęśliwa premiera. Gospodarze strzelili gola w 43. minucie, a autorem pierwszej bramki straconej w tym sezonie przez Juventus był Massimo Donati. Do wyrównania nie zdołał doprowadzić nawet nowy nabytek, Fabio Quagliarella.

Bari - Juventus Turyn 1:0 (1:0)

1:0 - Donati 43`

Juventus: Storari - Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie - Krasic (46`Martinez), Melo (63`Sissoko), Marchisio, Pepe (58`Lanzafame) - Quagliarella, Del Piero

Więcej od Juventusu w tym oknie transferowym wydały tylko Real Madryt i Manchester City. Ten ostatni klub także stanie na drodze piłkarzom Kolejorza. Szejkowie i tym razem nie szczędzili pieniędzy na transfery. Za 150 milionów euro do klubu trafili James Milner, Jerome Boateng, Aleksandar Kolarov, Mario Balotelli i Yaya Toure. A jak radzą sobie podopieczni Roberto Manciniego? W poprzedniej kolejce The Citizens ograli u siebie Liverpool aż 3:0. Tym razem nie było już tak dobrze. Manchester przegrał 0:1 z Sunderlandem na boisku rywala. Jedynego gola meczu strzelił z rzutu karnego w ostatniej minucie gry Darren Bent. The Citizens zajmują obecnie z czterema punktami na koncie ósme miejsce w tabeli Premier League.

Sunderland AFC - Manchester City 1:0 (0:0)

1:0 - Bent 90`(k)

Manchester City: Hart - Richards, Toure, Kompany, Lescott (75`Adebayor) - Toure, de Jong, Barry - Johnson (81`Silva), Tevez (90`Jo), Milner