Ligue 1: Hit kolejki na remis, porażka Auxerre

W niedzielę aktualny mistrz Francji zmierzył się z poprzednim triumfatorem Ligue 1, w meczu na szczycie zespoły podzieliły się punktami. Tymczasem AJ Auxerre i Paris SG przegrały z teoretycznie słabszymi rywalami.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek Girondins Bordeaux z Olympique Marsylia był hitem 4. kolejki. Pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla gości, choć krócej utrzymywali się przy piłce, stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. Prowadzenie objęli już w 12. minucie po golu Lucho Gonzaleza, asystę przy trafieniu zanotował Brandao, który uwolnił się od obrońców i obsłużył kolegę dokładnym podaniem. Tymczasem Żyrondyści przed przerwą nie oddali ani jednego celnego strzału. Od 34. minuty goście grali w osłabieniu, Eduard Cisse zaatakował Jaroslava Plasila, za co został ukarany czerwoną kartką. Podopieczni Jeana Tigany stopniowo coraz bardziej przejmowali inicjatywę, ale brakowało wykończenia ofensywnych akcji. Remis uratowali dopiero w 88. minucie, po dośrodkowaniu Plasila gola na wagę punktu strzelił Anthony Modeste.

Po awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Auxerre ponownie zawiedli w rozgrywkach ligowych. Drużyna Jeana Fernandeza wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Ligue 1. W niedzielę przegrała na wyjeździe z AS Monaco. W 52. minucie Olivira Sorina pokonał były piłkarz Auxerre Daniel Niculae, po podaniu Vincenta Muratoriego pewnie przyjął piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem skierował ją do siatki. Wynik na 2:0 osiem minut później ustalił Pierre-Emerick Aubameyang. Piękną indywidualną akcję na lewym skrzydle przeprowadził Dieumerci Mbokani, a 21-letni napastnik nie zmarnował jego podania i niepilnowany przez obrońców swobodnie skierował futbolówkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W barwach AJA Ireneusz Jeleń przebywał na boisku do 82. minuty, w końcówce zastąpił go Julien Quercia. Cały mecz z ławki rezerwowych ponownie obejrzał Dariusz Dudka.

Niespodziewanie Paris Saint Germain nie zdołało wywalczyć ani jednego punktu w starciu z FC Sochaux. Stołeczny klub praktycznie przegrał mecz już w pierwszej połowie, na przerwę gospodarze schodzili do szatni prowadząc 3:0. Choć podopieczni Antoine Kombouare w drugiej części gry ambitnie starali się odwrócić losy spotkania, zdołali strzelić jedynie kontaktowego gola i przegrali drugi mecz w tym sezonie.

Ludovic Obraniak nie znalazł się w meczowej kadrze Lille OSC na mecz z OGC Nice ze względu na uraz kostki. Pojedynek zakończył się podziałem punktów, Lille od początku rozgrywek nie wygrało ani jednego spotkania.