II liga gr. zachodnia: Górnik wygrywa w końcówce (wynik)

Górnik Wałbrzych zainaugurował ligowy sezon przed własną publicznością. W zaległym spotkaniu z 3. kolejki śląski beniaminek pokonał Miedź Legnica 3:2. Ostatnią bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry.

Adrian Dudkiewicz

Początek spotkania znakomicie ułożył się dla graczy Roberta Bubnowicza. Po kilku próbach gospodarze swojego celu dopięli w 27. minucie, kiedy wynik ładnym uderzeniem zza pola karnego otworzył Marcin Morawski. Przed przerwą padła druga bramka dla miejscowych. Prostopadłe podanie ze środka pola idealnie wykorzystał Daniel Zinke.

Początek i środek drugiej części to dominacja gości. Marcin Orłowski i pozyskany we wtorek Enkeleid Dobi doprowadzili do remisu. Górnicy jednak nie rezygnowali, bo w ostatnich minutach co chwilę kotłowało się pod bramką rywali. Już w doliczonym czasie gry akcję całego zespołu wykończył Konarski.

Górnik Wałbrzych - Miedź Legnica 3:2 (2:0)
1:0 - Morawski 26'
2:0 - Zinke 42'
2:1 - Orłowski
2:2 - Dobi 73'
3:2 - Konarski 90+2

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Michalak, Michalski (82' Protasewicz), Majka, Przerywacz, Kłak, Morawski, Rytko (68' Konarski), Wepa, Zinke, Janik (52' Duś).

Miedź Legnica: Syamin - Kucharzek, Piotrowski, Żółtowski, Paszliński, Spaczyński, Cisse (77' Imianowski), Kowal (67' Dobi), Garuch, Balicki (30' Pazurkiewicz), Orłowski.

Żółte kartki: Zinke, Rytko (Górnik) oraz Żółtowski, Cisse (Miedź).

Widzów: 2500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!