Zobacz piękną bramkę Suworowa (video)

Jedną z największych niespodzianek 1. serii spotkań eliminacji EURO 2012 było zwycięstwo 2:0 Mołdawii nad Finlandią. Wynik tego meczu otworzył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pomocnik Cracovii, Aleksandr Suworow.

Maciej Kmita

Zawodnik Pasów (w tym sezonie nie rozegrał jeszcze ani minuty w drużynie Rafała Ulatowskiego) mecz z Finami zaczął na ławce rezerwowych. Gabi Balint wprowadził go do gry w 58. minucie, a 11 minut później Suworow pokonał Otto Fredriksona strzałem z rzutu wolnego. Drugą bramkę dołożył były gracz między innymi Legii Warszawa, Anatolij Dorosz i Mołdawianie mogli cieszyć się z premierowego zwycięstwa w drodze do EURO 2012.

Arbitrem głównym spotkania był Robert Małek, który w 36. minucie gry wyrzucił z boiska kapitana Finów, Samiego Hyppię.

Zobacz bramkę Aleksandra Suworowa (od 1:30):