Zwycięski gol Sernasa w meczu z Czechami

Reprezentacja Litwy sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do EURO 2012. Podopieczni Raimondas Żutautas pokonali 1:0 w Ołomuńcu drużynę Czech. Zwycięskiego gola zdobył napastnik łódzkiego Widzewa, Darvydas Sernas.

Maciej Kmita

26-letni snajper wpisał się na listę strzelców w 26. minucie gry. Kilka minut wcześniej został upomniany przez sędziego żółtą kartką za faul na Romanie Hubniku. Czesi najlepszą okazję na wyrównanie mieli w 40. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Milan Baros.

Oprócz Sernasa, w barwach reprezentacji Litwy wystąpiło trzech innych zawodników, którzy na co dzień grają na boiskach polskiej ekstraklasy: Andrius Skerla, Tadas Kijankas (obaj Jagiellonia Białystok) i Mindaugas Panka (Widzew) rozegrali po 90 minut. Sernas został natomiast zmieniony w 65. minucie gry przez znanego również z polskiej ligi, Robertasa Poskusa.