Serie A: Brescia lepsza od Palermo, Glik nie grał

Za nami pierwszy niedzielny mecz w ramach 2. kolejki Serie A. Będąca beniaminkiem Brescia Calcio pokonała na własnym terenie US Palermo 3:2. W szeregach Różowych cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Kamil Glik.

Adam Kiołbasa

Od początku oba kluby grały nie zważając na formację defensywną i już w 3. minucie został otworzony wynik tego spotkania. Wówczas fantastycznym uderzeniem popisał się Dallamano. Sirigu był bez szans.

Goście dążyli do wyrównania i w końcu osiągnęli swój cek. W 22. minucie po wrzutce Cassaniego na 1:1 trafił Pastore. Sycylijczycy jednak nie cieszyli się zbyt długo z remisu, bowiem w 22. Diamanti znakomitym podaniem obsłużył Edera i było 2:1 dla miejscowych.

Od tego momentu Palermo rzuciło się do ataku. Po jednej z akcji m.in. Pastore trafił w poprzeczkę, ale zawodnikom Delio Rossiego brakowało szczęścia. Za to w 43. Munoz sfaulował w szesnastce Caracciolo i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Po zmianie stron cały czas atakowali Różowi, jednak świetnie spisywał się Sereni, który najpierw cudem powstrzymał Pastore, a następnie nie dał się pokonać Hernandezowi. W 83. po błędzie Devide Baiocco kontaktowego gola zdobył Federico Balzaretti i tym samym stało się jasne, że do końca nie zabraknie emocji.

Już w doliczonym czasie gry Sereni wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Pastore, a chwilę później z dystansu próbował uderzyć Ilicić, lecz chybił celu. Tym samym ekipa z Lombardii zwyciężyła 3:2.

W tym momencie beniaminek ma na swoim koncie trzy punkty, natomiast Palermo zaledwie oczko.

Brescia Calcio - US Palermo 3:2 (3:1)
1:0 - Dallamano 3'
1:1 - Pastore 22'
2:1 - Eder 28'
3:1 - Caracciolo (k.) 43'
3:2 - Balzaretti 83'