Remisowa sobota, Bałtyk wiceliderem - wyniki sobotnich spotkań 9. kolejka gr. zachodniej II ligi

W sobotni wieczór grupa zachodnia II ligi przekroczyła półmetek rywalizacji w rundzie jesiennej. Na remisie w Grudziądzu najbardziej skorzystał Bałtyk Gdynia, który wywiózł trzy punkty z Legnicy.

W tym artykule dowiesz się o:

Najłatwiej poszło jednak ekipie z Chojnic. Beniaminek rozgromił w Zielonej Górze ostatnią w tabeli Lechię aż 4:0. Dzięki trzem punktom Chojniczanka została współliderem tabeli razem z Bałtykiem Gdynia. Niestety, sobotni pojedynek w grodzie Bachusa oglądało zaledwie...100 osób. Zdecydowana większość wybrała odbywający się w tym samym czasie finał IMP na żużlu. Może i dobrze zrobili, bowiem mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty w pierwszym kwadransie.

Najważniejszy mecz kolejki odbył się jednak w Grudziądzu. Derbowa potyczka pomiędzy Olimpią i Zawiszą zakończyła się podziałem punktów, a bramki padały jedynie w pierwszej połowie. Niemoc strzelecką gospodarzy przełamał w 17. minucie Piotr Ruszkul. Jeszcze przed przerwą uderzeniem głową do remisu doprowadził Marcin Tarnowski. Końcówka należała do miejscowych, ale Andrzej Witan pewnie wybronił mocne strzały Rogóża i Ruszkula. W Grudziądzu na trybunach pojawiło się też około 70 kibiców gości.

Remis rywali wykorzystał Bałtyk, który przywiózł trzy punkty z Legnicy. Stało się to po przepięknym strzale Remigiusza Malickiego z trzydziestu metrów. W drugiej połowie goście umiejętnie bronili wyniku po drugiej żółtej kartce dla Martyniuka. Tym razem szczęścia w końcówce nie mieli piłkarze Górnika. Gdy w 79. minucie kapitalnie rzut wolny z dystansu wykonał Morawski, ale zaledwie dwie minuty później Matuszewski wykończył zespołową akcję Jaroty.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 9. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:0)

1:0 - Regulski 59'

1:1 - Kasprzyk 77'

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)

1:0 - Ruszkul 17'

1:1 - Tarnowski 31'

Miedź Legnica - Bałtyk Gdynia 0:1 (0:1)

0:1 - Malicki 41'

Tur Turek - Polonia Nowy Tomyśl 1:1 (0:0)

1:0 - Sędziak 62'

1:1 - Sikora 90'

Lechia Zielona Góra - Chojniczanka Chojnice 0:4 (0:2)

0:1 - Pestka 8'

0:2 - Pach 13'

0:3 - Rusinek 49'

0:4 - Kwietniewski 90'

Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin 1:1 (0:0)

1:0 - Morawski 79'

1:1 - Matuszewski 81'

GKS Tychy - Polonia Słubice 1:0 (0:0)

1:0 - Feruga 72'

Raków Częstochowa - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)

1:0 - Zachara 5'

1:1 - Górecki (sam.) 62'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!