3. kolejka Serie A: Przebudzenie Juventusu, trwa kryzys Romy, Cesena liderem

Za nami kolejne mecze w ramach 3. kolejki włoskiej Serie A. Przebudził się Juventus Turyn, który rozgromił na stadionie Friulii 4:0 Udinese Calcio. Cenne zwycięstwo odniosły ekipy Interu i Ceseny. Trwa kryzys Romy.

W tym artykule dowiesz się o:

Stara Dama rozegrała znakomitą partię i nie dała żadnych szans Udinese. Juve od początku dominowało i już w 18. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Alessandro Del Piero piłkę do bramki wpakował Leonardo Bonucci. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Wówczas po akcji Milosa Krasicia znakomitym uderzeniem piętką popisał się Fabio Quagliarella, który w przeszłości grał w Udine. Jeszcze przed przerwą Juventus zadał kolejny cios. Tym razem kolejną znakomitą bramkę w tym sezonie zdobył Claudio Marchisio. W drugiej odsłonie gospodarze starali się odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Za to rezerwowy Vincenzo Iaquinta ustalił wynik pojedynku na 4:0. Warto odnotować, że to spotkanie kontuzją okupił Marco Motta.

Szczęśliwie wygrał Inter Mediolan, a o triumfie podopiecznych Rafaela Beniteza zadecydowała znakomita skuteczność Samuela Eto’o. Reprezentant Kamerunu dał Nerazzurrim zwycięstwo, a warto odnotować, że Mistrzowie Włoch przegrywali po golu Ilicicia.

Tempa nie zwalnia beniaminek z Ceseny. Miejscowi już od 39. minuty grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Colucci, a pomimo to rozstrzygnęli losy starcia na swoją korzyść. Trzy oczka gospodarzom dał Bogdani. W końcówce nerwowo nie wytrzymał jeden z zawodników Lecce, a konkretnie Munari i także on wyleciał z boiska.

Nadal zawodzi AS Roma. Gospodarze już w 7. minucie co prawda wyszli na prowadzenie, dzięki Marco Borriello, a samobójczy gol Rubina spowodował, że rzymianie prowadzili różnicą dwóch goli, ale ostatecznie trafienia Marco Di Vaio dały gościom cenny punkt.

Dotychczasowy lider, a mianowicie Chievo uległ beniaminkowi z Brescii. Gialloblu nie wykorzystali atutu własnego boiska, a jedynego gola w tej rywalizacji strzelił Diamanti.

Ponadto Parma podzieliła się punktami z CFC Genoą. Rossoblu wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego Luki Toniego, ale ostatecznie Cristian Zaccardo dał Gialloblu remis.

Wieczorem czeka nas jeszcze pojedynek Sampdorii Genua z SSC Napoli. Emocji na pewno nie zabraknie.

Jak na razie z siedmioma punktami na koncie liderem jest Cesena, która na bilans bramek wyprzedza Inter. Do tego grona może dołączyć Sampa. Warto odnotować, że Juve i Milan zgromadziły po cztery oczka, Lazio sześć, a Roma zaledwie dwa.