Bundesliga: Świetna nota Błaszczykowskiego

Ocenę "bardzo dobrze" otrzymał od magazynu Kicker Jakub Błaszczykowski za niedzielny występ w derbach Zagłębia Ruhry, w których Borussia pokonała 3:1 Schalke. Reprezentant Polski rozegrał w nich 45 minut i zaliczył asystę.

Konrad Kostorz

Na "1" (czyli "klasa światowa") według dziennikarzy prestiżowej niemieckiej gazety zasłużył Shinji Kagawa, autor dwóch bramek dla Borussen. Tylko o pół stopnia niższe noty dostali środkowi pomocnicy Nuri Sahin i Sven Bender. "Kuba", który rozegrał drugie 45 minut, wraz z kilkoma innymi graczami otrzymał "2". Przed tygodniem gdy ekipa z Signal Iduna Park też wygrała, 24-latka oceniono na "4" i była to najniższa nota w zespole.

Zbyt krótko na murawie przebywali Robert Lewandowski (autor gola) oraz Łukasz Piszczek, by mogli zostać sklasyfikowani. - Jestem całkowicie zadowolony z przebiegu meczu i z osiągniętego rezultatu. Absolutnie zasłużyliśmy na wygraną, chociaż nasza skuteczność nie była zadowalająca - nawiązał do aż 3 strzałów w poprzeczkę i innych niewykorzystanych szans Juergen Klopp.

Już w najbliższą środę dortmundczyków czeka kolejne ligowe spotkanie - na własnym terenie podejmą nieobliczalnego beniaminka FC Kaiserslautern. Pomimo rosnącej formy Błaszczykowskiego i Lewandowskiego, małe prawdopodobne, by opiekun BVB zmienił zwycięski skład z niedzieli i któregoś z Polaków wstawił do wyjściowej jedenastki.