Premier League: Zwycięstwo rywala Lecha Poznań

Rywal Lecha Poznań w Lidze Europejskiej - Manchester City pokonał w niedzielnym meczu siódmej kolejki Premier League Newcastle United 2:1. Zwycięstwo The Citizens zapewnił kwadrans przed końcem Adam Johnson.

Bartosz Zimkowski

Przed tygodniem Man City pokonał na własnym obiekcie Chelsea Londyn. Teraz na City of Manchester Stadium przyjechała drużyna znacznie słabsza, bo zaledwie beniaminek Premier League - Newcastle United. W 18. minucie Carlos Tevez wykorzystał rzut karny i wydawało się, że The Citizens pewnie wygrają.

Nic z tych rzeczy. Jeszcze w pierwszej połowie Jonas Gutierrez wykorzystał błąd Vincenta Kompany'ego i doprowadził do wyrównania. Man City długo nie mógł ponownie wyjść na prowadzenie i dopiero kwadrans przed końcem Adam Johnson zapewnił gospodarzom zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli.

Tymczasem do kolejnej wielkiej sensacji doszło na Anfield. Liverpool przegrał z beniaminkiem Blackpool 1:2 i znalazł się w strefie spadkowej! Od początku mecz nie układał się gospodarzom. Najpierw z powodu kontuzji z boiska zszedł Fernando Torres, a następnie Glen Johnson sprokurował rzut karny. The Reds do przerwy przegrywali 0:2.

Tuż po zmianie stron Sotirios Kyrgiakos zdobył kontaktowego gola, a chwilę później Raul Meireles trafił piłką w słupek. Liverpool miał kolejne okazje, ale przegrał 1:2. Spadł do strefy spadkowej i Roy Hodgson może obawiać się o swoją posadę.