Serie A: Napoli lepsze od Romy, Palermo pokonało Fiorentinę, Lazio liderem

W niedzielnych meczach włoskiej Serie A, które zostały zainaugurowane o godzinie 15:00 nie obyło się bez niespodzianek, bowiem ACF Fiorentina uległa u siebie US Palermo. W najciekawszym spotkaniu Napoli ograło Romę.

W tym artykule dowiesz się o:

Punkty straciła Sampdoria Genua. Popularni Doriani nie sprostali Bolonii i chociaż do przerwy prowadzili po samobójczym trafieniu Portanovy, to ostatecznie zdobyli tylko oczko. Do wyrównania doprowadził bowiem Britos.

Chievo po raz kolejny udowodniło, że kiedy ma rozgrywać mecze na własnym terenie, to gra zdecydowanie gorzej niż na wyjazdach. Tym razem Gialloblu bezbramkowo zremisowali z Cagliari Calcio, ale łącznie mają na swoim koncie już dziesięć oczek.

Emocji nie brakowało we Florencji. US Palermo po kapitalnym golu Ilicicia i bramce Pastore już do przerwy prowadziło 2:0, ale po zmianie stron było już zdecydowanie gorzej. W drugiej odsłonie popularne Fiołki osiągnęły przewagę i kontaktowego gola strzelił nawet Alberto Gilardino. Trochę później sędzia wskazał na wapno, ale Ljajić nie wykorzystał jedenastki i tym samym nie dał Violi wyrównania. Na domiar złego w 74. z boiska został wyrzucony Riccardo Montolivo.

Tempa nie zwalnia rzymskie Lazio, które tym razem po trafieniu Stefano Mauriego ograło Brescię Calcio. Tym samym Biancocelesti są w tym momencie samodzielnym liderem.

Bardzo szczęśliwie wygrała CFC Genoa. Co prawda Rossoblu prowadzili za sprawą Palacio, ale później czerwoną kartkę zobaczył Emiliano Moratti za faul w szesnastce, a z wykorzystaniem rzutu karnego nie miał problemu Barreto. Ostatecznie jednak w końcówce losy rywalizacji na korzyść gospodarzy zdołał rozstrzygnąć Luca Toni.

W najciekawszym starciu długo nie padały bramki. SSC Napoli dominowało, ale aż do 72. minuty nie potrafiło tego udokumentować. Dopiero wówczas Marek Hamsik pokonał Bohdana Lobonta. Rzymianie próbowali na to trafienie odpowiedzieć, ale po jednej z kontr wynik spotkania na 2:0 dla drużyny z Neapolu samobójczym uderzeniem ustalił Brazylijczyk Juan.

Wieczorem czeka nas jeszcze hit, bowiem dojdzie do derbów Włoch, w których Inter Mediolan zmierzy się z Juventusem Turyn.

Jak na razie Lazio z trzynastoma punktami na koncie przewodzi stawce, ale jeśli Nerazzurri ograją Starą Damę, to zrównają się w tabeli z zespołem Biancocelestich.

1:2 - Gilardino 58'

Inne wydarzenia: Ljajić (Fiorentina) w 64. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Czerwona kartka: Montolivo /74'/ (Fiorentina).

CFC Genoa - AS Bari 2:1 (1:0)

1:0 - Palacio 36'

1:1 - Barreto (k.) 52'

2:1 - Toni 90'

Czerwona kartka: Moretti /51'/ (Genoa).

Lazio Rzym - Brescia Calcio 1:0 (1:0)

1:0 - Mauri 45'