Polacy w Grecji: Czerwona kartka Patryka Aleksandrowicza

W sobotę oraz niedzielę w Grecji odbyła się 5. seria spotkań miejscowej ekstraklasy piłkarskiej. Niestety weekend nie był udany dla polskich zawodników. Drużyna Patryka Aleksandrowicza, Kavala odniosła zwycięstwo, ale Polak został antybohaterem meczu.

Wojciech Święch

Patryk Aleksandrowicz (AO Kavala) - klub byłego piłkarza Polonii Warszawa zagrał przed własną publicznością z Panioniosem Ateny. Pomocnik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 66. minucie za Nemanję Vučićevicia. Już osiem minut później Polak ujrzał żółtą kartkę za faul na rywalu. Nasz rodak ponownie został ukarany "żółtkiem" w 89. minucie. Sędzia główny nie zorientował się z początku, iż Aleksandrowicz powinien w konsekwencji opuścić plac gry. Dotarło to do niego po chwili i pomocnik musiał zejść do szatni. Kavala odniosła u siebie zwycięstwo 2:1.

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor zagrał w całym spotkaniu przeciwko Asterasowi Tripolis. Zespół byłego obrońcy Ruchu Chorzów wywalczył na boisku rywala remis 1:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych stołecznej drużyny w trakcie meczu ze Skodą Xanthi. Ateńska ekipa odniosła u siebie skromne zwycięstwo 1:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - napastnik mecz z Asterasem Tripolis (1:1) rozpoczął w wyjściowym składzie swojego zespołu. W 28. minucie ładnie przymierzył Brazylijczyk Brito. Po jego uderzeniu futbolówka trafiła jeszcze w Saganowskiego i odbiła się od słupka. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy pojedynku napastnik był też widoczny. Po jednym z jego dośrodkowań z lewego skrzydła, do piłki z łatwością doszedł Emanuel Perrone. Jednak po uderzeniu głową przez Argentyńczyka futbolówka znalazła się w rękach golkipera gospodarzy. W 75. minucie polskiego zawodnika zastąpił na murawie Henri Camara.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - pomocnik w niedzielę nie zagrał w wyjazdowym meczu przeciwko AO Kerkyra. Cały mecz obejrzał on z perspektywy ławki rezerwowych. Jego klub wywalczył jeden punkt po bezbramkowym remisie.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - zespół Polaka zmierzył się przed własną publicznością w derbach Salonik z Arisem. Nasz rodak wystąpił w całym pojedynku i na boisku pełnił on rolę prawego obrońcy. Jego klub w niedzielę poniósł porażkę 0:1.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością z Panathinaikosem Ateny. Jednakże ostatecznie w weekend nie pojawił się on na murawie, a Ergotelis doznał u siebie porażki 1:4.