Euro 2012: Premierowy gol Kriwca w reprezentacji Białorusi (video)

Białoruski pomocnik poznańskiego Lecha, Siergiej Kriwiec we wtorkowym spotkaniu z Albanią w ramach eliminacji do Euro 2012 zdobył swojego premierowego gola w narodowych barwach. Kriwiec w 77. minucie gry ustalił wynik meczu na 2:0 dla Białorusi.

Maciej Kmita

Wcześniej, w 10. minucie prowadzenie ekipie Bernda Stange zapewnił Witalij Rodionow, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki Albańczyków po obronionym przez Arjana Begaja strzale z dystansu w wykonaniu Jana Tigorewa.

Kriwiec na boisku zameldował się na kwadrans przed końcem, a ledwie 2 minuty później po celnym uderzeniu głową wpisał się na listę strzelców. Pomocnik mistrza Polski na pierwsze trafienie w narodowych barwach doczekał się w swoim 11. występie.

Po 4 rozegranych meczach z 8 punktami na koncie Białorusini zajmują 2. pozycję w tabeli eliminacyjnej grupy D. Do prowadzającej Francji tracą tylko jedno "oczko".