Milan lepszy od Chievo

W meczu inaugurującym zmagania w ramach 5. kolejki włoskiej Serie A AC Milan pokonał Chievo Verona. O sukcesie Rossonerich zadecydowała dobra postawa Pato, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Adam Kiołbasa

Gospodarze od początku grali mądrze, dzięki czemu do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. Wynik spotkania już w 18. Minucie otworzył Pato, a po dwóch kwadransach Brazylijczyk podwyższył na 2:0. Gialloblu mieli swoje szanse, ale brakowało im szczęścia i w efekcie w tej odsłonie nie udało im się zdobyć żadnej bramki.

Po zmianie stron Chievo, które do tej pory było niepokonane na wyjeździe starało się za wszelką cenę zdobyć kontaktowego gola i ta sztuka udała się miejscowym w 70 minucie. Wówczas strzelał Simone Pellissier, a ostatecznie tor lotu piłki zmienił Zlatan Ibrahimović i to Szwed pokonał własnego bramkarza. W 81. Ibra mógł się zrehabilitować, ale na wysokości zadania stanął Sorrentino. Już w doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:1 ustalił Robinho.

Rossoneri z czternastoma punktami na koncie są liderem, a Chievo ma dziesięć oczek i jest piąte.

AC Milan - Chievo Verona 3:1 (2:0)
1:0 - Pato 18'
2:0 - Pato 30'
2:1 - Ibrahimović (sam.) 70'
3:1 - Robinho 90+3'