Serie A: Juventus gromi, Napoli traci punkty

Za nami kolejne mecze w ramach 7. kolejki Serie A. Znakomitą partię rozegrał przede wszystkim Juventus Turyn, który rozgromił US Lecce. Punkty straciło SSC Napoli, a Fiorentina pechowo przegrała z Sampdorią.

W tym artykule dowiesz się o:

Stara Dama tego dnia była nie do zatrzymania. Juve pokazało się ze znakomitej strony i zaaplikowało Lecce aż cztery bramki nie tracąc żadnej. Wynik spotkania już w 13. minucie Alberto Aquilani, który zarazem zdobył swojego pierwszego gola dla Juventusu. W 34. w polu karnym Giallorossich padł Milos Krasić, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Brazylijczyk Felipe Melo. Jeszcze przed przerwą po znakomitej akcji Serba na 3:0 podwyższył Fabio Quagliarella. Ostatecznie wynik pojedynku ustalił kapitan Bianconerich, Alessandro Del Piero, który tego dnia był rezerwowym. Pinturicchio tym samym trafił po raz 178 w Serie A i u boku Giampiero Bonipertiego jest najskuteczniejszym piłkarzem Starej Damy w tych rozgrywkach. Dla Alexa był to zarazem 277 gol w barwach Juventusu.

Świetnie zaprezentowało się US Palermo. Różowi od początku zdominowali Bolognę i dość szybko wyszli na prowadzenie dzięki Pastore. Kilka minut później było już 2:0, a tym razem trafił niezawodny Ilicić. Zaraz po zmianie stron na 3:0 podwyższył Pinilla, ale na to trafienie odpowiedział Marco Di Vaio. Ostatecznie wynik pojedynku ustalił Bacinović. Kamil Glik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Nie zawiodła Sampdoria Genua, która jednak ograła ACF Fiorentinę w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Doriani przegrywali z Violą już od 6. minuty po golu Marco Marchionniego, a na wyrównanie przyszło im czekać aż do 81, kiedy to Reto Ziegler pokonał Sebastiena Freya. Po zaledwie 60 sekundach cenne zwycięstwo dał Sampie Antonio Cassano. Artur Boruc nie zagrał.

Rozczarowało SSC Napoli. Niebiescy dzięki Edinsonowi Cavaniemu długo prowadzili z Catanią Calcio, ale ostatecznie Gomez dał gospodarzom oczko. W ich szeregach zabrakło Błażeja Augustyna.

Swoje drugie zwycięstwo z rzędu odnotowało Udinese Calcio, które tym razem wygrało 1:0 z Brescią Calcio. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bernardo Corradi

Ponadto AC Cesena podzieliła się punktami z FC Parmą. Gospodarze prowadzili po bramce Bogdaniego, ale remis Gialloblu zapewnił Cristian Zaccardo.

Wieczorem czeka nas jeszcze jeden mecz, w którym AS Bari podejmie dotychczasowego lidera, a mowa tu o rzymskim Lazio.

W chwili obecnej stawce przewodzą Inter i Milan (mają po 14 punktów). Biancocelesti mają o oczko mniej, Napoli o dwa, a Juventus i Palermo o trzy. Tabelę zamyka Fiorentina (5 punktów).