LE: Remis w grupie Lecha, Sporting Lizbona i CSKA Moskwa idą jak burza

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:3 w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. W drugim meczu grupy Kolejorza Red Bull Salzburg podzielił się punktami z Juventusem Turyn. Zwycięską passę kontynuują drużyny Sportingu Lizbona i CSKA Moskwa.

W tym artykule dowiesz się o:

Jacek Zieliński mocno zaskoczył wyjściowym ustawieniem, sadzając na ławce Artjomsa Rudnevsa i Semira Stilicia, ale nie pomogło to Kolejorzowi w Manchesterze. The Citizens już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Emmanuela Adebayora. Kontaktowego gola dla Kolejorza udało się wbić Joelowi Tshibambie, ale marzenia Lecha o remisie pogrzebał Adebayor, kompletując tym samym hat-tricka.

Mimo porażki Lechowi udało się spaść tylko na 2. pozycję w grupowej tabeli. Mecz rywali mistrza Polski Red Bulla Salzburg i Juventusu Turyn zakończył się bowiem remisem. Mistrzowie Austrii objęli prowadzenie za sprawą Dusana Svento, który pokonał Alexandra Manningera mierzonym strzałem w długi róg z 13 metrów. Stara Dama wyrównała tuż po przerwie - dośrodkowanie Paolo De Ceglie na gola zamienił Milos Krasic i jak się okazało, było to trafienie ustalające wynik tego spotkania. Dzięki temu Lech z 4 punktami na koncie ma o jedno "oczko" więcej od Starej Damy i o trzy więcej od Red Bulla.

Z kolei pogromca Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Mistrzów, Sparta Praga odniosła drugie zwycięstwo w fazie grupowej. Po wygranej z Palermo i porażce z CSKA Moskwa, Czesi tym razem zremisowali przed własną publicznością Laussane Sport 3:3. Czesi po 6 minutach przegrywali 0:1, by w ciągu kolejnych 20 minut prowadzić już 3:1. Szwajcarom udało się doprowadzić do remisu w ostatnim kwadransie gry, a wyrównującego gola Carlos Silvio zdobył w 96. minucie! W drugim meczu tej grupy w składzie Palermo zabrakło Kamila Glika. Polski obrońca po raz 8. w tym sezonie całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał z CSKA 0:3. Dwie bramki dla Rosjan zdobył Seydou Doumbia, który w sumie z 4 trafieniami stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Ligi Europejskiej. Wynik meczu ustalił Tomas Necid. Wojskowi po 3 kolejkach mają komplet zwycięstw.

Bardzo aktywny w spotkaniu Lille z Lewskim Sofia był Ludovic Obraniak. Rozgrywający reprezentacji Polski obsługiwał partnerów podaniami w okolicach pola karnego i sam nękał bramkarza rywali strzałami. Najlepszą okazję dla przedstawiciela Ligue 1 miał Edin Hazard, który wystartował do piłki wybitej przez swojego bramkarza, ale w sytuacji sam na sam z Bożydarem Mitrewem uderzył wprost w bramkarza Lewskiego. Tuż po przerwie po rzucie wolnym podyktowanym za faul na Obraniaku, a egzekwowanym przez Hazarda zakotłowało się w polu karnym Lewskiego. Najprzytomniej w tej sytuacji zachował się Aurelien Chedjou, głową kierując piłkę do siatki gości. W 60. minucie piłkę zmierzającą do bramki rywali po strzale Obraniaka wybił w ostatniej chwili jeden z obrońców gości. To była w zasadzie ostatnia bramkowa sytuacja, którą zobaczyli kibice w tym meczu.

Pełne 90 minut przeciwko Villarreal zagrał Mirosław Sznaucner, ale jego PAOK Saloniki przegrał na El Madrigal 0:1. Mecz ten prowadził sędzia Marcin Borski, który w 59. minucie ukarał żółtą kartką Sznaucnera/ PAOK, który przed 3. serią spotkań był liderem, wobec swojej porażki i remisu Dynama Zagrzeb z Club Brugge, spadł na 3. miejsce w stawce.

Pewnie po trzecie zwycięstwo w trzecim meczu sięgnął Sporting Lizbona. Portugalczycy już po 13 minutach prowadzili z KAA Gent 2:0. Po chwili goście z Belgii zdobyli kontaktowego gola, ale jeszcze przed przerwą drużyna Paulo Sergio odpowiedziała kolejnymi dwoma bramkami. Pozycję lidera grupy E utrzymał BATE Borysów. Białorusini tym razem na wyjeździe wygrali z Szeryfem Tyraspol.

Pierwszą wygraną odniosła za to drużyna obrońcy trofeum, Atletico Madryt. Hiszpanie wygrali na Vicente Calderon z Rosenborgiem Trondheim 3:0, a łupem bramkowym podzielili się Diego Godin, Sergio Aguero i Diego Costa.