Liga francuska: Polak strzelił bramkę spadkowiczowi z ekstraklasy

Po raz drugi w bieżącym sezonie bramkę na zapleczu francuskiej Ligue 1 zdobył Grzegorz Krychowiak. Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do siatki Grenoble Foot 38, a jego Stade Reims zwyciężył 4:1.

Konrad Kostorz

Przebywający w Reims na wypożyczeniu z Girondins Bordeaux Grzegorz Krychowiak ma pewne miejsce w składzie klubu z Szampanii. Wystąpił we wszystkich 12 dotychczasowych ligowych potyczkach, tylko raz w niepełnym wymiarze czasowym.

Polski bohater Mistrzostw Świata do lat 20 z 2007 roku w rywalizacji z Grenoble wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Johanna Ramare. Dzięki wygranej Stade Reims opuścił ostatnią pozycję w tabeli, spychając na nią swojego piątkowego rywala.

Warto dodać, że Krychowiak przed niespełna dwoma tygodniami rozegrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu młodzieżowych reprezentacji Polski i Niemiec (0:1).

Stade Reims - Grenoble Foot 38 4:1 (3:1)
1:0 - Toudic 3'
2:0 - Krychowiak 18'
3:0 - Toudic 22'
3:1 - Taider 31' (k.)
4:1 - Deaux 88'