Ligue 1: Auxerre pokonało PSG, zawiódł Olympique Lyon

AJ Auxerre bez kontuzjowanego Ireneusza Jelenia pokonało na wyjeździe Paris Saint Germain. Do niespodzianki doszło także w starciu zamykającego tabelę beniaminka AC Arles z Olympique Lyon.

W tym artykule dowiesz się o:

Już pierwsza ofensywa akcja dała piłkarzom Paris Saint Germain prowadzenie w starciu z Auxerre. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Nene, piłka poszybowała pod poprzeczkę obok bezradnego bramkarza. Podopieczni Jeana Fernandeza błyskawicznie zdołali wyrównać, zamieszanie w polu karnym PSG wykorzystał Jean-Pascal Mignot, który niepilnowany przez defensorów posłał piłkę do siatki. Już w 11. minucie Apoula Edel ponownie skapitulował. Goście przeprowadzili podręcznikowy kontratak, prawą stroną boiska pod pole karne przedostał się Dennis Oliech, dograł futbolówkę w pole karne, a akcję skutecznie wykończył Roy Contout.

Zawodnicy stołecznego klubu po straconym golu ambitnie zaatakowali, uzyskując wyraźną przewagę. W 24. minucie ponownie nieupilnowali jednak rywala, po nieudanej pułapce ofsajdowej w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Julien Quercia. Francuz minął Edela i pewnie posłał piłkę do pustej bramki. Do przerwy piłkarze PSG oddali tylko dwa strzały i niespodziewanie przegrywali ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem 1:3.

W drugiej połowie Paris Saint Germain zepchnęło rywala do defensywy, Świetną okazję do pokonania dobrze dysponowanego Oliviera Sorina miał m.in. Mevlut Erding, jego mocny strzał z piątego metra świetnie obronił bramkarz AJA. PSG zdołało strzelić kontaktowego gola w 68. minucie, w polu karnym faulowany był Clement Chantome, a jedenastkę pewnie wykorzystał Nene. Auxerre zdołało jednak utrzymać prowadzenie do końca spotkania i odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dariusz Dudka cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Do niespodzianki doszło także na Parc des Sports, gdzie najsłabszy zespół Ligue 1 - AC Arles podejmował wicemistrza Francji - Olympique Lyon. Beniaminek objął prowadzenie w 36. minucie po golu Francka Dja Djedje. Gracze Les Gones zdołali wyrównać, na listę strzelców wpisał się Jimmy Briand, ale jeden punkt w starciu z tak słabym rywalem mogą traktować tylko jako porażkę.