Puchar Niemiec: Bayern lepszy od Werderu, Matuszczyk gra dalej

Dwie bramki Bastiana Schweinsteigera pozwoliły Bayernowi pokonać w szlagierze 2. rundy pokonać Werder 2:1. Do najlepszej "16" awansowały również m.in. Schalke, Wolfsburg, Kaiserslautern i Koeln, w barwach którego 90 minut rozegrał Adam Matuszczyk.

W tym artykule dowiesz się o:

Od mocnego uderzenia rozpoczął Werder szlagierowy pojedynek na Allianz Arena. Podanie Marko Arnautovicia strzałem z sześciu metrów wykorzystał były snajper Bayernu, Claudio Pizarro. Tryumfatorzy Pucharu Niemiec z poprzedniego sezonu wyrównali w 27. minucie, gdy w dość szczęśliwych okolicznościach z najbliższej odległości Sebastiana Mielitza pokonał Bastian Schweinsteiger.

Po przerwie lepiej stroną dominującą przed długie minuty byli goście. Brakowało im jednak skuteczności, bowiem strzał Pizarro z linii bramkowej wybił Hamit Altintop, Hans Joerg-Butt wygrał pojedynek sam na sam z Arnautoviciem, a chwilę potem Austriak z rzutu wolnego 24 metrów trafił w poprzeczkę! Gdy Bremeńczycy rozpamiętywali niewykorzystane okazje, Bayern wyszedł na prowadzenie. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Schweinsteiger, tym razem po dograniu Andreasa Ottla. Jak się okazało, był to decydujący cios efektywnie grających piłkarzy Louisa van Gaala, po którym ubiegłoroczny finalista rozgrywek już się nie podniósł.

Po raz pierwszy od 12. września zwycięstwo odnieśli zawodnicy FC Koeln. Pod wodzą nowego szkoleniowca Franka Schaefera nie mieli trudności z wypunktowaniem drugoligowca z Monachium. 90 minut rozegrał Adam Matuszczyk, który skutecznie zabezpieczał tyły, ale nie miał udziału przy zdobytych golach. Świetnie na RheinEnergieStadion wypadł za to lider zespołu Lukas Podolski, który zaliczył dwie asysty i sam zdobył ostatnią bramkę.

Również po dłuższej przerwie wygrały Czerwone Diabły z Kaiserslautern, a hat-trickiem popisał się ich najlepszy strzelec Srdjan Lakić. Nieoczekiwanie awans wywalczył za to zespół z Chociebuża, który zdołał uporać się z 7. zespołem Bundesligi. Niezłe 90 minut dla Energie rozegrał Markus Brzenska, chociaż przy golu Papissa Cisse mógł zachować się lepiej. Bez Raula do 1/8 finału awansowało Schalke. Aktualnie wicemistrzowie Niemiec szybko ukąsili drugoligowca, ale potem głównie bronili dostępu do bramki Manuela Neuera i z pewnością nie zadowolili swoich sympatyków.