Anglia: Niezwykły pech Rasiaka

Niezwykłego pecha w 29. kolejce The Championship miał Grzegorz Rasiak. Polski napastnik dwukrotnie trafił w słupek bramki Norwich City. Święci ostatecznie przegrali 0:1, a na boisku nie pojawiła się inna dwójka polskich piłkarzy: Marek Saganowski oraz Bartosz Białkowski.

Bartosz Zimkowski

Rasiak w ostatnich meczach ma miejsce w podstawowym składzie Świętych, którzy tym razem zagrali trzema nominalnymi napastnikami z czego - Bradley Wright-Phillips wystąpił na prawej pomocy, a w ataku obok Rasiaka zagrał Stern John. Marek Saganowski musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych. W siódmej minucie pierwszy strzał oddał Grzegorz Rasiak i 18 tysięcy kibiców zgromadzonych na St Mary's Stadium tylko jęknęło z zawodu, bowiem piłka zatrzymała się na słupku. Southampton dalej atakowało, ale w 45. minucie to Kanarki zdobyły bramkę. Lee Croft dośrodkował piłkę w pole karne Świętych, a bramkę zdobył Ched Evans. Po przerwie mógł wyrównać Rasiak, lecz ponownie trafił w słupek. W 68. minucie Gary Doherty zagrał futbolówkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki nie podszedł Rasiak, lecz John i zmarnował "jedenastkę" uderzając nad poprzeczką. Southampton atakowało do końca meczu, jednak nie odwróciło już losów spotkania i przegrało 0:1. Święci zajmują czternaste miejsce z dorobkiem 37 punktów.

Tym razem przegrał lider rozgrywek - West Bromwich Albion. The Baggies musieli uznać wyższość zespołu Preston North End, który walczy o utrzymanie się w The Championship. Preston wygrało 2:1, ale ostatnie minuty spotkania kończyło w dziewiątkę. Porażki WBA nie wykorzystał Watford, który tylko zremisował na wyjeździe z Sheffield United 1:1, chociaż do 67. minuty prowadził 1:0 po trafieniu Nathana Ellingtona. Szerszenie zagrały już bez swojego czołowego strzelca - Marlona Kinga.

W najciekawszym meczu kolejki Charlton Athletic pokonał na The Valley Stoke City 1:0. Jedyna bramka padła dopiero w 83. minucie, gdy Sam wpisał się na listę strzelców. Charlton wygrał 1:0, ale nadal zajmuje piąte miejsce, chociaż teraz ma tyle samo punktów w dorobku co Stoke. Szóste miejsce zajmuje Crystal Palace.