Premier League: Kolejne czyste konto Łukasza Fabiańskiego

Arsenal Londyn pokonał West Ham United w meczu 10. kolejki Premier League. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Wygrał również mistrz Anglii - Chelsea Londyn. The Blues pokonali Blackburn Rovers 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Po raz kolejny reprezentant Polski zajął miejsce między słupkami. Na ławce usiadł Wojciech Szczęsny. Jednak gracze Młotów nie sprawili, że Fabiański uwijał się jak w ukropie. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ale jego koledzy długo nie mogli zdobyć bramki. Cały czas przeważali, lecz brakowało wykończenia. Dopiero w 88. minucie Alex Song po dośrodkowaniu Gaela Clichy'ego zdobył zwycięską bramkę i Arsenal nadal jest wiceliderem.

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisała Chelsea Londyn. The Blues mają na koncie już 25 "oczek". Chelsea miała trudne zadanie. Benjani Mwaruwari wyprowadził Blackburn Rovers na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Nicolas Anelka doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo zapewnił Chelsea sześć minut przed końcem Bronislav Ivanović. Londyńczycy stracili dopiero trzecią bramkę w dziesiątym meczu.

Sporo kontrowersji było na pojedynku Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur. Jednak miał to pod koniec spotkania. W pierwszej połowie Park Ji-Sung oraz Rafael Van der Vaart trafili piłką w słupek. W tej części spotkania Nemanja Vidić wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie.

Wspomniane kontrowersje miały miejsce w 85. minucie. Luis Nani był popychany w polu karnym. Sędzia nie wskazał na "wapno", a Gomes, bramkarz Tottenhamu, chciał wykonać rzut wolny. Jednak do piłki podbiegł Nani i skierował futbolówkę do siatki rywali. Piłkarze Tottenhamu protestowali, ale nic nie wskórali. Sędzia Mark Clattenburg gola uznał i Man Utd wygrał 2:0. Na ławce całe spotkanie przesiedział Tomasz Kuszczak.

Przegrał rywal Lecha Poznań - Manchester City. The Citizens ulegli przedostatniej przed tą kolejce drużynie - Wolverhampton Wanderes 1:2. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył dla MC Emmanuel Adebayor. W czwartek Kolejorz podejmie przy Bułgarskiej The Citizens.