Ligue 1: Olympique Lyon, Bordeaux i Auxerre bez zwycięstwa, 90 minut Dudki

AJ Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie tylko zremisowało z FC Sochaux. Zaledwie jeden punkt do swojego dorobku dopisali także piłkarze Girondins Bordeaux i Olympique Lyon.

W tym artykule dowiesz się o:

Wicelider - Stade Rennes postawił w sobotę trudne warunki wicemistrzowi Francji. Olympique Lyon przegrywał 0:1 już od 5. minuty, dokładne podanie Victora Hugo Montano wykorzystał Jires Kembe-Ekoko. Po stracie gola inicjatywę coraz częściej przejmowali piłkarze Les Gones, podopieczni Claude Puela zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala i przewaga ta przełożyła się na rezultat. W drugiej połowie punkt dla OL uratował Michel Bastos. Po strzale Brazylijczyka kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Stephane Dalmat i Nicolas Douchez był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki.

Punktami podzielili się także gracze Girondins Bordeaux i Valenciennes. Żyrondyści podobnie jak Olympique Lyon przegrywali przez kilkadziesiąt minut 0:1 i również uniknęli porażki. Do remisu doprowadzili jednak dopiero w końcówce spotkania, w 86. minucie Nicolasa Penneteau pokonał rezerwowy Moussa Maazou, który pojawił się na boisku w 61. minucie.

Dobrej serii nie zdołali przedłużyć zawodnicy AJ Auxerre. W drużynie Jeana Fernandeza cały mecz rozegrał Dariusz Dudka, Ireneusz Jeleń nadal leczy kontuzję. Dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Frederic Sammaritano otworzył rezultat meczu, popisując się precyzyjnym uderzeniem z 25. metrów. Gospodarze pokazali jednak charakter i ambitnie walczyli o korzystny rezultat. Ich starania opłaciły się, kilkakrotnie AJA ratował Oliver Sorin, ale bramkarz był już bezradny przy strzale Modibo Maigii. Napastnik Sochaux, który już wcześniej był bliski zdobycia gola, po dośrodkowaniu Boukary'ego Drame wykorzystał brak koncentracji obrońców i strzelił czwartego gola w sezonie.