Ligue 1: Remis Olympique Marsylia, Lille OSC wiceliderem

Ze względu na opady deszczu i zły stan murawy mecz Valenciennes - St Etienne został przełożony. W pozostałych spotkaniach kibice nie oglądali wielu bramek. Zawiódł mistrz Francji, Olympique Marsylia wywalczył tylko jeden punkt.

W tym artykule dowiesz się o:

Sensacyjny lider - Stade Brest na Stade Francis Le Ble tylko zremisował z 15. FC Sochaux. Goście w poprzednich czterech meczach zdobyli tylko jeden punkt, ale do sobotniego pojedynku przystąpili wyjątkowo zmobilizowani i w 20. minucie objęli prowadzenie. Niepilnowany w polu karnym przez obrońców Ideye Brown otrzymał dokładne podanie i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Podopieczni Alexa Duponta wyrównali jeszcze przed przerwą po golu Nolana Roux, ale później nie zdołali już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po wyrównanym meczu Stade Brest zremisowało z Sochaux 1:1.

Lille OSC w ubiegłym tygodniu ograło Stade Brest, tym razem drużyna Ludovica Obraniaka pokonała na wyjeździe SM Caen. Bohaterem został Moussa Sow, 24-letni napastnik, który miał do tej pory na swoim koncie 6 goli, już w pierwszej połowie trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając zespołowi bezpieczną przewagę. Gospodarze nie mieli pomysłu na akcje ofensywne i choć długo utrzymywali się przy piłce, nie przełożyło się to na ilość dogodnych okazji do zdobycia goli. Lille wygrało 5:2, Obraniak cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Na 3. miejsce w tabeli awansowało Montpellier. Zespół ten skromnie pokonał na własnym stadionie Toulouse FC 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił najlepszy strzelec drużyny - Olivier Giroud, dla którego było to piąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marco Estrady uderzył piłkę głową, zaskakując bezradnego golkipera. Goście przez 90 minut oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Geoffrey'a Jourdrena.

Zawiódł mistrz Francji, Olympique Marsylia po słabym meczu zremisował ze znajdującą się w strefie spadkowej drużyną RC Lens. Marsylczycy od 2002 roku tylko raz przegrali na Stade Velodrome z tym rywalem i byli zdecydowanym faworytem, jednak mimo wyraźnej przewagi zdołali strzelić tylko jednego gola, to nie wystarczyło do wywalczenia kompletu punktów.