Ligue 1: Brest ponownie w ścisłej czołówce

Na zwycięską ścieżkę powrócili piłkarze Stade Brest. Beniaminek w zaległym spotkaniu rozprawił się z Lens, które plasuje się na drugim biegunie tabeli. Bohaterem gospodarzy został Bruno Grougi, który miał udział we wszystkich trafieniach - dwa razy skutecznie asystował i ustrzelił dublet.

W tym artykule dowiesz się o:

Początkowo spotkanie Brest z Lens miało być rozegrane 27 listopada, jednak z powodu obfitych opadów śniegu w przerwie, przy stanie 0:0, zostało przerwane i we wtorkowy wieczór od początku powtórzone.

Gospodarze w ostatnim czasie spuścili z tonu, zdobywając zaledwie oczko w 3 poprzednich kolejkach. W końcu się jednak przełamali i już po 20. minutach prowadzili 2:0 . Najpierw czwarte trafienie w sezonie zaliczył Romain Poyet, a następnie podwyższył Paul Baysse. Ekipie Lens tuż przed przerwą udało się zdobyć kontaktowe trafienie, jednak po przerwie na miano bohatera zapracował Bruno Grougi, który przy pierwszych dwóch bramkach asystował, a później sam dołożył dwa trafienia. Dzięki temu francuski pomocnik zrównał się golami z Poyetem.

Brest awansowało na 3, pozycję i przegrywa z Marsylią oraz Lille jedynie gorszym bilansem bramkowym. Z kolei Lens w Ligue 1 jest lepsze jedynie od Arles-Avignon.

Brest - Lens 4:1 (2:1)

1:0 - Poyet 11'

2:0 - Baysse 19'

2:1 - Eduardo 44'

3:1 - Grougi 65'

4:1 - Grougi 80'