Serie A: Roma straciła punkty / Znakomita postawa Chievo

AS Roma straciła punkty w konfrontacji z Chievo Verona. Giallorossi prowadzili już 2:0, ale ostatecznie stracili punkty, bowiem gospodarze ani przez chwilę nie zrezygnowali z walki o korzystny rezultat.

Adam Kiołbasa

Niespodziewanie od pierwszej minuty na placu gry pojawił się niezadowolony ze swojej pozycji w klubie Adriano, który zazwyczaj był pomijany przy ustalaniu składu. Piłkarze Claudio Ranieriego w tej części gry przeważali i co najważniejsze potrafili to udokumentować. W 26. minucie Sorrnetino został pokonany przez Fabio Simplicio, a jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik po wrzutce Marco Cassettiego podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Gialloblu rzucili się do ataku, ale początkowo nie potrafili pokonać Julio Sergio. Nieco ponad kwadrans po wznowieniu gry w końcu Chievo dopięło swego, a golkipera Romy zdołał pokonać Davide Moscardelli. Od tego momentu goście mieli coraz więcej problemów i w 83. Ich bramkarz skapitulował po raz drugi. Ku radości kibiców miejscowych po podaniu Mariano Bogliacino do wyrównania doprowadził Pablo Granoche.

W 85. nerwowo nie wytrzymał Daniele De Rossi i za brutalny faul został wyrzucony z boiska. Chociaż Giallorossi kończyli potyczkę w dziesiątkę i niewiele brakowało, a straciliby kolejnego gola, to ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Zatem w chwili obecnej AS Roma ma na swoim koncie 23 punkty, a Chievo dwadzieścia.

Chievo Verona - AS Roma 2:2 (0:2)
0:1 - Simplicio 26'
0:2 - Simplicio 44'
1:2 - Moscardelli 61'
2:2 - Granoche 83'