Anglia: Dwóch Polaków na boisku

Tylko Tomasz Cywka i Artur Krysiak pojawili się w sobotę na boiskach w lidze angielskiej. Mecz drużyny Radosława Majewskiego został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych.

Bartosz Zimkowski

Jak co tydzień w pierwszym składzie Derby County pojawił się Tomasz Cywka. Barany mierzyły się na wyjeździe z Bristol City. Przegrały ten mecz 0:2, a obie bramki dla gospodarzy zdobył 22-letni Brett Pitman, który w ostatnich trzech spotkaniach strzelił pięć goli. Cywka na boisku przebywał do 86. minuty, zaliczając 20. mecz w The Championship w bieżących rozgrywkach.

W League One pełne 90 minut rozegrał Artur Krysiak. Exeter City przegrało na wyjeździe z Plymouth Argyle 0:2. Tak jak w pojedynku z udziałem Cywki, tak i w tym spotkaniu gole strzelał jeden zawodnik - Bradley Wright-Phillips. Dla Krysiaka był to mecz numer pięć w League One.

Rezerwowym w Southampton był Bartosz Białkowski. Święci przegrali z Brendford 0:2. Taką samą rolę w Crewe Alexandra miał Bartosz Fogler. Jego drużyna zremisowała ze Stockport 3:3.

Mecz Scunthorpe United - Nottingham Forest został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. W barwach Forest mógł zagrać Radosław Majewski.