Serie A: Wymęczone zwycięstwa Milanu i Romy / Debiut Cassano, Okaki i Glika

Za nami łącznie już dziewięć spośród dziesięciu meczów 18. kolejki Serie A. Zespoły AS Romy i AC Milanu w dość szczęśliwych okolicznościach odniosły zwycięstwa. Warto odnotować, że udany debiut ma za sobą Kamil Glik. Grał też Artur Boruc.

W tym artykule dowiesz się o:

AC Milan bez zdyskwalifikowanego Zlatana Ibrahimovicia w składzie grał z Cagliari Calcio. Dla trenera Rossonerich, Massimiliano Allegriego było to szczególne spotkanie, bo przyszło mu się zmierzyć ze swoim byłym pracodawcą. Długimi fragmentami w tej rywalizacji zanosiło się na bezbramkowy remis, ale ostatecznie losy rywalizacji na korzyść gości rozstrzygnął Strasser, przy którego trafieniu asystę zaliczył debiutujący Antonio Cassano. Włoch pojawił się na placu gry w 74. minucie.

O sporym szczęściu może mówić AS Roma, która ostatecznie pokonała 4:2 Catanię Calcio, chociaż do 84. na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2, a do przerwy Giallorossi przegrywali 1:2. Po dwa gole dla zespołu ze stolicy Italii zdobywali Marco Borriello i Mirko Vucinić. Przy trafieniu na 3:2 reprezentant Czarnogóry prawdopodobnie był na spalonym. Błażeja Augustyna zabrakło w meczowej osiemnastce Sycylijczyków.

AS Bari w derbach Apulii pokonało na wyjeździe US Lecce. Decydujący cios zadał debiutujący Stefano Okaka. Swój pierwszy występ w Serie A odnotował natomiast reprezentant Polski, Kamil Glik, który pewnie grał w obronie i m.in. dzięki jego postawie gospodarze zachowali czyste konto.

ACF Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała w Bolonii. FC Bologna objęła prowadzenie już w 5. minucie po znakomitym uderzeniu głową Marco Di Vaio. Ostatecznie do wyrównania doprowadził Santana.

Punktami podzieliły się drużyny CFC Genoi i rzymskiego Lazio. Losy rywalizacji na korzyść gości mógł rozstrzygnąć Hernanes, a jeśli chodzi o gospodarzy, to odpowiednio Marco Rossiego i Jankovicia powstrzymywał Fernando Muslera.

Znakomitą partię rozegrało US Palermo, które nie dało żadnych szans Sampdorii Genua. Sycylijczycy cenne zwycięstwo zawdzięczają: Fabrizio Miccoliemu, Migliaccio oraz Massimo Maccarone.

Chociaż Udinese Calcio od 34. minuty grało z Chievo w dziesiątkę, to do tego czasu prowadziło po golach Sancheza i Antonio Di Natale 2:0 i ostatecznie właśnie tyle wygrało z Gialloblu. W końcówce pierwszej odsłony król strzelców poprzedniego sezonu (Di Natale) nie wykorzystał rzutu karnego.

Ponadto Brescia Calcio uległa na własnym terenie 1:2 AC Cesenie, a jak nam dobrze wiadomo, oba kluby walczą o utrzymanie się w elicie.

Wieczorem czeka nas jeszcze pojedynek Interu Mediolan z SSC Napoli. Na ławce trenerskiej Nerazzurrich zadebiutuje Leonardo, a w drużynie być może Andrea Ranocchia.

W tym momencie z 39 punktami na koncie stawce przewodzi Milan, który wyprzedza: Lazio (34), Napoli (33), Romę (32), Juventus (31) i Palermo (30). W strefie spadkowej znajdują się: Bari (14), Lecce i Brescia (po 15).

Warto odnotować, że Bologna została ukarana ujemnym punktem, Inter ma w tym momencie o trzy rozegrane starcia mniej od reszty stawki, a Napoli, Sampdoria, Genoa, Fiorentina i Cesena o jedno.