Peszko nie wykorzystał karnego, Koeln przegrał w finale

Sławomir Peszko wszedł na boisko dopiero w 45. minucie finału towarzyskiego Antalya Cup, w którym FC Koeln uległ Eintrachtowi Frankfurt. Polski skrzydłowy został jednym z antybohaterów, nie wykorzystując "jedenastki" w dramatycznej serii rzutów karnych.

Konrad Kostorz

Tym razem Sławomir Peszko zasiadł na ławce rezerwowych, podczas gdy jego pozycję zajął Lucas Podolski, który zdołał już wyleczyć kontuzję. Na prawym skrzydle trener Frank Schaefer wystawił 19-letniego Christiana Clemensa. Opiekun Koeln przyznał, że polskiemu skrzydłowemu nie będzie łatwo o miejsce w podstawowym zestawieniu, zwłaszcza jeżeli nie poprawi gry w defensywie.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagą miał zajmujący 7. pozycję w Bundeslidze Eintracht, którą udokumentował golem z 18 metrów Brazylijczyka Caio. W 43. minucie Orły były o krok od rozstrzygnięcia losów meczów, ale Martin Fenin z rzutu karnego uderzył w poprzeczkę.

Przeciętnie prezentował się Adam Matuszczyk, którego w przerwie zastąpił Peszko, a gra Koziołków zdecydowanie się ożywiła. W 52. minucie podanie Miso Brecko wykorzystał "Poldi". Przed końcowym gwizdkiem Kolonia miała jeszcze sporo okazji do zmiany rezultatu, a świetną szansę zmarnował m.in. Armando Petit.

Konkurs rzutów karnych, który odbył się z pominięciem dogrywki, był prawdziwym thrillerem. Po trzech seriach Kolonia prowadziła 2:1, ale uderzenie Peszki obronił Oka Nikołow, a szansy nie zmarnował lider klasyfikacji strzelców Bundesligi Theofanis Gekas. Później piłkarze obu drużyn nie mylili się aż do ósmej kolejki, gdy pojedynek z Nikołowem przegrał Kevin Pezzoni.

Niezbyt udany występ polskich pomocników w tureckim Belek nie powinien mieć znaczenia dla ich pozycji w zespole, bowiem ranga Antalya Cup jest nieporównywalnie mniejsza od rozpoczynającej się za tydzień rundy rewanżowej Bundesligi.

Eintracht Frankfurt - FC Koeln 1:1 (1:0), k. 6:5
1:0 - Caio 32'
1:1 - Podolski 52'

Skład FC Koeln: Rensing - Brecko, Pezzoni, Geromel (63' Schorch), Eichner (63' Salger) - Matuszczyk (46' Peszko), Petit - Clemens (75' Freis), Lanig (75' Yabo), Podolski (85' Ehret) - Novaković (85' McKenna).