Primera Division: Szczęśliwe zwycięstwo Valencii

Derby Walencji nie powaliły na kolana, jednak kolejny komplet oczek do swojego konta mogą dopisać piłkarze Nietoperzy. Gracze Unaia Emery'ego pokonali Levante 1:0 i zbliżyli się na odległość dwóch punktów do trzeciego Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne przegrały wcześniej z Realem Madryt 2:4.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W derbach Walencji okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 26. minucie Juan Mata miał swoją pierwszą świetną szansę, ale źle wykonał rzut karny i piłka prześlizgnęła się na poprzeczce golkipera Levante. Później popularni Los Che zawodzili, a gospodarze walczyli o cenny remis. W drugiej części gry z rzutu wolnego swoich sił ponownie próbował Mata, ale świetnie zachował się bramkarz.

Hiszpańskiemu pomocnikowi powiodło się dopiero za trzecim razem. W 82. minucie wypuścił go Hedwiges Maduro, a Mata wykorzystał sytuację sam na sam. Gospodarze mieli już za mało czasu na odrobienie strat i Valencia zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu.

Levante - Valencia 0:1 (0:0)
0:1 - Mata 83'