Sparingowo: Kolejarz Stróże pokonał Cracovię

W rozegranym w sobotnie popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w centrum treningowym Cracovii sparingu Kolejarz Stróże pokonał gospodarzy 3:2. Dla obu zespołów była to pierwsza gra kontrolna po wznowieniu treningów.

Maciej Kmita

Pasy wystąpiły w mocno rezerwowym zestawieniu. Zabrakło dziewięciu zawodników, którzy w piątek triumfowali w Remes Cup Ekstra 2011, a także chorego Arkadiusza Radomskiego i wracających do siebie po kontuzjach Mariusza Sachy i Łukasza Mierzejewskiego.

W drużynie ze Stróż pojawiło się natomiast wielu testowanych zawodników, w tym między innymi Kamil Rado z Młodej Wisły, Łukasz Kominiak i Longinus Uwakwe z Sandecji Nowy Sącz czy wracający do polskiej ligi Abel Salami, Łukasz Jarosiewicz i Andrzej Bednarz, którzy przez to ostatnie dwa lata grał w lidze irańskiej i ma za sobą nieudane testy w Fortunie Sittard.

Wynik spotkania w 8. minucie gry otworzył Michał Gryźlak, który przejął piłkę po złym wyrzucie Milosza Budakovicia i przelobował serbskiego bramkarza Cracovii. Prowadzenie beniaminka I ligi podwyższył z rzutu karnego Bartłomiej Socha, a trzecią bramkę dla Kolejarza zdobył Piotr Madejski uderzeniem z rzutu wolnego, przy którym znów nie popisał się Budaković, wpuszczając piłkę na krótki słupek. Cracovii jeszcze przed przerwą udało się zdobyć pierwszą bramkę. Marcina Zarychtę z rzutu wolnego pokonał Aleksandr Suworow.

Po przerwie Cracovię było stać jedynie na kontaktowego gola, którego po indywidualnej akcji Bruno Żołądzia zdobył Paweł Sasin. Rezerwowy bramkarz Kolejarza, Łukasz Lisak był jeszcze w opałach po uderzeniach z dystansu Suworowa, ale nie musiał wyciągać piłki z siatki. Dwukrotnie po strzałach reprezentanta Mołdawii piłka odbijała się od poprzeczki bramki Kolejarza.

Drugi trener Cracovii, Dietmar Brehmer przyznał, że spotkanie z beniaminkiem I ligi pomogło podjąć decyzję w sprawie przyszłości kilku zawodników w Pasach. Kogo miał na myśli? Nie chciał konkretnie wskazać i prosił o cierpliwość do czasu ogłoszenia kadry na rozpoczynający się w poniedziałek obóz w Jarocinie, co ma nastąpić w sobotę wieczorem.